9 Mart Güneş Tutulması

9 Mart 2016 Çarşamba günü saat 03.54 sularında Gökyüzünde Tam Güneş tutulması oluşacak.
Bu güneş tutulmasının vereceği etkiler harita üzerinde gözlemlendiğinde, tutulmanın Balık Burcunda gerçekleştiği görülmekte. Tutulmanın yönetici gezegeni olan Jüpiter, Başak burcunda tutulma noktası ile karşıtlık içerisindeler. Tutulma anının yükselen gezegeni olan Satürn tutulmaya Yay burcunun 16. derecesinden yaptığı kare açılar ile bu karşıtlığı bir tkare açı kalıbı haline getirmiş durumda.
6 Mart itibariyle Yay burcuna geçmiş olacak olan Mars’ın, tutulma derecesi ile kavuşum yapan Neptün ile aldığı kare açı, tutulma ve tutulma sonrası olaylar bazında oldukça etkili olacak gibi görülmekte. Neptün’ün Jüpiter yönetiminde yol alırken Mars’ında bu dönem yönetici gezegeninin Jüpiter olması gerek bu güneş tutulmasını gerek gökyüzünün dönemsel etkilerini bir hayli özel konuma getirmiş durumda.

36143ddb5c08979f17d456802bf1f819 (1)

Balık Başak ekseni ile Balık burcu etkisini üzerimizde oldukça hissettirecek olan bu Güneş Tutulması, bizi içsel, ruhsal, inançsal, duygusal olaylar içerisine çekecek ve gerçek ile gerçek dışı ayırımı arasında bir karmaşa hali yaşamamıza sebep olacak. Gerek kişisel gerek toplumsal olarak, duygusal yoğunluklar, kontrolümüz dışı gelişen ve kontrol etmekte zorlandığımız olaylar, zihinsel ve etkisel karışıklıklar, kısıtlanmalar içerisinde kalacak olabiliriz. İçimizde varolan fedakarlık, yardım etme, faydalı olma ve bütüne hizmet etme anlayışımız yoğunlaşabilir hatta kendimizi bu tür olaylar içerisine bir nevi çekilmiş halde bulacak olabileceğiz. Aklımız ve mantığımızın kontrol dışı kalması endişesi ile yaşayacak olabileceğimiz ikilem doğrularımızı, kimliğimizi, sorgulama gereği hissettirecek bizlere.

İnançsal ve fikirsel tepkilerin köken oluşturduğu çıkış ve çatışmaların yaşanacağı bir dönem içerisinde olacağız, ruhsal ve zihinsel bakış açısındaki berraklığı kaybetmemenin gerekliliği tutulma anı haritasının en önemli göstergesi olarak görülmekte.

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: