23 Mart 2016 Ay Tutulması


23 Mart 2016 Ay Tutulması    

   808ea639187acf1a086e8bbcd058fef6
23 Mart 2016 Çarşamba günü saat 14.00′ de Ay Tutulması gerçekleşecek. Güneş ve Ay tutulmalarının etkileri hayatımızda tutulmanın öncesi ve sonrasına yayılırlar ve diğer gezegenlerin tutulma noktalarına yaptıkları açılar ile de belirli zaman içinde etkilerini görünür kılmaya devam ederler.
Kısaca tutulma anında gökyüzünün gezegensel konumlarına baktığımızda; Öncü burçlarda gerçekleşen tutulma Terazi burcunun 3. derecesinde ve Koç – Terazi ekseninde. Koç – Terazi ekseni astrolojide “ilişkiler” ekseni olarak tanımlanır. Tutulmanın yönetici gezegeni Venüs. Balık burcunda yerleşmiş olan Venüs tutulma sırasında Juno ile kesinleşen bir üçgen açı içinde olacak. Bu üçgen açının tutulmanın karakteristik özelliğinde rol alacağı görülmekte. Buradan da “ilişkiler” temasının önem kazanacağı vurgusunu görmekteyiz. Yay burcunda yerleşmiş olan Mars’ın, Güneş ve Ay arasında önemli yakınlık dereceleri ile oluşturmuş olduğu köprü tutulma haritasının gözlenmesi gereken ve en önemli etkileri getiren gezegensel hareketi olacak. Tutulmadan 1 gün sonra retro’ya girecek olan Satürn’e Mars’ın kavuşuma gidiyor oluşu ise gökyüzünün dönemsel etkilerine damgasını vuracak olarak görülmekte. (Mars-Satürn kavuşumu ayrı bir yazının konusudur)
Terazi burcunda ki Ay Tutulması, ikili ilişkiler, karşılıklı anlaşmalar, beraberlikler, evlilikler ve ortaklıklar içeren birlikteliklerde gerek kişisel gerek toplumsal düzeyde etkilerini gösterecek.
Bir sonuca bağlama zamanı gelmiş olan, bir şekil bir düzen değiştirme gereğini hissettiren, aradığımız denge,uyum ve zerafeti yitirmiş olan her türlü ilişkinin gözden geçireleceği bu süreçte ilişkileri yeni bir yere vardıracak kararların alınma ihtiyacının belireceğini ve sonuçlarının görüleceğini söyleyebiliriz.
Ani, plansızlık, öfke ve sabırsızlık içeren davranışların ön planda olacağı, hızlı ve cesur tavırların sergileneceği, gerek doğru gerek yanlış düşünülmeden harekete geçme enerjisi taşıyan egosal tepkilerin varolacağı bu süreç bizi varlığımızı ifade etmeye doğru çeken benlik ve duygularımız ile karşı karşıya getirecek.

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: