Mart ay’ı gezegensel hareketleri

 

f5d898e7369f88e13e6014e449f6de11

Önümüzdeki dönem gezegensel hareketler olarak astrolojik açıdan gökyüzüne baktığımızda;
9 Mart’da Balık burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması;
Duygusal, ruhsal ve inançlar üzerinde etkili olacak olayların enerjilerini barındıran bir dönem içerisinde olacağımızı göstermekte. Gerek kişisel gerek toplumsal olarak, duygusal yoğunluklar, kontrolümüz dışı gelişen ve kontrol etmekte zorlandığımız olaylar ve zihinsel karışıklıklar, kısıtlanmalar içerisinde kalacak olabiliriz. Fedakarlık, yardım etme, faydalı olma ve bütüne hizmet etme anlayışımız yoğunlaşabilir hatta kendimizi bu tür olaylar içerisine bir nevi çekilmiş halde bulacak olabiliriz. Yeni başlangıçları da işaret eden tutulma yaşantımızda yeni alınacak sorumluluklarında işaretçisi olarak görülmekte.

23 Mart’ da gerçekleşecek parçalı Ay Tutulması;
23 Mart’ da gerçekleşecek parçalı Ay Tutulması Terazi burcunda, ikili ilişkiler, anlaşmalar, evlilikler niteliğindeki beraberliklerin içerdiği konular ve duygular üzerinde etkili olacak olan Ay Tutulması bahsettiğimiz konularda ani değişecek durumlar olabileceğini gösteriyor. Bu süreçte ilişkileri yeni bir yere vardıracak kararların alınma ihtiyacının belireceğini söyleyebiliriz.

26 Mart Satürn retroya giriyor;
24 mart günü yavaşlamaya başlayacak Satürn 26 Mart’da retroya giriyor. Retroya giren gezegenler kendi doğalarını doğru bir şekilde yansıtmaktan uzaklaşmış, içe dönmüş, uyumsuzluk sergileyen olayları ifade ediyor olurlar.
26 Mart – 14 Ağustos arasındaki günler arasında retroda kalacak olan Satürn, bu tarihler arasında kişisel haritalarımızda transfer Satürn’ün hareket ettiği hayat alanlarımızda etkisini gösterecek şekilde, artan sorumlulukları, önemli kısıtlanma, daralmalar ve sorunlu durumlar ile karşılaşmaları gösterir . Yay burcundaki Satürn eğitim, öğretim, inançlar, fikirler, uluslararası ilişkiler, basın yayın organlarını işaret etmektedir. Ülkemiz haritasında Satürn kamusal kuruluşlar, askeri ve polis güvenlik birim ve teşkilatları ile ilgili alanlar, sağlık kurum ve kuruluşları alanlarını temsil eden 6 evde transfer ediyor olacak.
2 Nisan- 16 Nisan arasında Yay burcunda kavuşum açısı derecesine giren Mars ve Satürn yöneticisi Jüpiter’in Başak burcunda yerleşimde (retro harekette) oluşu ve ay düğümleri ile birleşerek oluşturdukları kare açı etkilerinin getirisi ile; gerek kişisel gerek toplumsal konularda, inançsal, fikirsel çıkışların, çarpıtılmış sorumlulukların karşılıklı çatışmaların yaşanabileceğini göstermekte. Yanlış anlamalara ve anlaşılmalara oldukça müsait olan gökyüzünün bu konumu ani, düşünmeden harekete geçme enerjisi barındırmakta.
17 Nisan’da retro’ya giren Mars, Satürn ile kavuşum açısından uzaklaşmaya başlayacak ta ki 24 Ağustos 2016′ ya kadar. 24 Ağustos’da Mars ve Satürn arasında kesinleşecek kavuşum açısı 6 Ağustos-10 Eylül tarihleri arasında inançsal fikirler çıkış ve çatışmaların, huzursuzluk ve kararsızlık enerjisi ile yanlış adımların atılabileceği olaylar ile karşılaşabileceğimizi göstermekte. Bu nedenlerle 24 Ağustos ve civarı günler dikkat çekici özellikte.

5 Mart Merkür Balık burcuna geçiyor;
5 Mart’da iletişim ve rasyonel zihnin temsilcisi olan Merkür kendi doğasına hiç uymayan Balık burcuna geçiyor. Yöneticisi Jüpiterinde zararda olduğu Başak burcunda oluşu Merkür’ün Balık burcundaki etkilerini sorunlu ve zor hale getirecek olarak görülmekte.
5 Mart – 21 Mart tarihleri arasında, ön plana geçirmiş olduğumuz duygularımız ve sezgilerimizi dinleyerek karar vermeye meyilli olacağız. Zihinsel karışıklık, detayları görememe, tutarsız kararlar ve iletişimde duygusallığın rol oynadığı durumlar içerisine girebiliriz. Aynı zamanda yanlış ve kasıtlı yanıltılmalara karşı dikkatli olmamız gereken zamanlar bu tarihler arası.

Farkındalık amaç olduğunda sevgi en büyük araçtır….

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: