Mars, Yay burcunda

Mars, Yay burcunda
İlkelerin, fikir ve inançların öne çıkartılmış olduğu bir hayat anlayışı,
En genel anlamda hayatta kalma güdüsünün temel prensibini, kişinin varlığını ortaya koyma niteliğini ifade eden gezegen Mars, irade, cesaret, mücadele, eylem ve fiziksel enerjinin temsilcisidir.
6 Mart Pazar günü Mars kendi doğasına çok uygun bir ateş elementi burç olan Yay burcuna geçiş yapıyor olacak.

kozmos1
Mars’ın ilkelerin, fikir ve inançların öne çıkartılmış olduğu bir hayat anlayışını ifade eden Yay burcuna geçişiyle birlikte; artan özgürlük ihtiyacı, aktif, dışa dönük, kendini dolaysız ifade ediş şekli ile beliren davranış biçimleri hayatımızda etkin olacaktır.
Fiziksel ve içsel enerjinin artışı ile öne çıkan, cesur ve atılgan tavırlar içine girebilir, inançlarımız, fikirlerimiz ve kendi erdem anlayışımız doğrultusunda atak hareketler alıyor olabileceğiz. Ülkemiz açısından baktığımızda, uluslararası ilişkiler, hukuksal ve eğitimsel konular, kamusal çalışma alanları ve çalışanları , güvenlik güçleri ve teşkilatları ile ilgili konularla ilişkili olacağını söyleyebiliriz. Mars’ın bu burçta iken yapacak olduğu gerilimli açılar, sert, tartışma, çatışma içeren olaylara yol açabilir.
16 Nisan Cumartesi- 1 Temmuz Cuma, Mars Retrosu
6 Mart’da Yay burcuna geçiş yapan Mars yine bu burçta 16 Nisan Cumartesi 76 gün sürecek olan retro hareketine başlayacak. 27 Mayıs-1 Temmuz arasında Akrep burcuna dönüş yapan Mars, 1 Temmuz Cuma günü düz hareketine başlayacak. 3 Ağustos Çarşamba günü tekrar Yay burcunda hareketine başlayan Mars 27 Eylül Salı günü Oğlak burcuna geçiyor olacak.
Mars’ın retroya girdiği tarihler aralığında ise uluslararası konular, hukuksal ve eğitimsel alanlar ilgili yanlış anlamalar, anlaşılmalar ile ilgili sorunlar, inaçsal ve fikirsel agresif ve dar bakış açısı ile yaklaşımlar ve fiziksel enerjinin düşüklük gösterebileceğinden enerji gerektiren işlerde (örneğin sportif faliyetler) daha fazla dikkat göstermemiz faydamıza olabilir.
Dilâra Başar Efeoğlu

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: