Merkür Balık Burcu’nda

Akılcılığın yerini sezgilerin ve duyguların aldığı zihinsel bir yapı…

Öèôðîâàÿ ðåïðîäóêöèÿ íàõîäèòñÿ â èíòåðíåò-ìóçåå Gallerix.ru
Dosso Dossi 1490 – 1542 Mercury and Virtue (detail)

Aklın, iletişim ve rasyonel zekanın temsilci gezegeni olan Merkür, 5 Mart Cumartesi günü Kova burcundan Balık burcuna geçiyor olacak. Merkür, Balık burcunda iken temel prensiplerinden uzaklaşmış, astrolojik olarak zararda dediğimiz şekilde çalışır.

Akılcılığın yerini sezgilerin ve duyguların aldığı zihinsel bir yapı getirir. Alacağımız kararlarda aklımızdan, mantığımızdan çok duygularımızın, hislerimizin sesini dinliyor olabilir, kararsızlık yada çabuk değişen kararlar ve yön değiştiren düşünceler içerisine girebiliriz. Geniş hayal gücü ve derin duygusallığın etkili olacağı bir iletişim biçiminin hayatlarımızda aktif rol alacağını söyleyebiliriz. Merkür, gökyüzünde Güneş’e göre baktığımızda astrolojik olarak zayıf olarak yorumladığımız bir konumda. Bunu dikkate alarak bu zaman aralığında dalgınlıklara, unutkanlıklara ve yanılmalara, aldanmalara karşı özellikle dikkat etmemizin gerekli olacağını söyleyebiliriz.
11 mart cuma günü sonrasına kadar, Merkür Mars ile gerilimli açı yapıyor olacaklar, bu süre içerisinde kırıcı , sert , baskı ve öfke içerebilecek bir iletişim tarzında olma yada bu tarz davranış biçimleri ile karşılaşma olasılığımızın fazla olduğunu bilerek daha kontrollü ve dengelenmiş bir duygusallık ile olaylara daha gerçekçi yaklaşmamız faydamıza olacaktır.
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: