SATÜRN – SATÜRN RETRO

SATÜRN – SATÜRN RETRO

Gerçekliğin, gerçek hale getirmenin, somutlaştırmanın, realize etmenin , yapısallaştırmanın temel anlamını taşımaktadır Satürn gezegeni.

Bulunduğu alana sorumluluk, sınırlandırma, korku, endişe, disiplin, blokaj getiren Satürn’ün hareket noktası; dünya üzerinde ‘olması gerekeni olması gereken hale getirme’ enerjisinin maddesel halidir.

ef3224c7d6fbb575cefa76bd63df3433

İster geçmiş hayatlarımızdan getirmiş olarak düşünelim, ister bu içinde yaşadığımız hayatımız olarak düşünelim haritalarımızda Satürn’ün yerleşimi, aldığı ve verdiği tüm etkiler ile birlikte okunduğunda kişisel olarak yaşantılarımızda yapı taşı olarak yer alan unsurlar ile karşılaşmış oluruz.
Satürn’ün yapısallaştırma ve olgunlaştırma mekanizmasının bilincine vardığımızda hayatımızda bir engel olarak gördüğümüz basamakları tırmanmaya başlamış oluruz.

26 Mart Cumartesi günü, Satürn Yay burcunda retro hareketine başlıyor, herbirimiz kişisel haritalarımızdan getirdiğimiz şekilde Satürn’ün bizi en çok etkilediği hayat alanlarımızda çok daha fazla olmak üzere etkisini hissetmeye başlayacağız.
Satürnyen etkiler bizleri farkındalık kazanmaya, büyümeye, öğrenmeye, gelişmeye, disipline olmaya iten etkileri barındıran olayları karşımıza çıkararak çalışırlar.

Kendi yaşantılarımızda biraz geriye dönüp hatırlamaya, fark etmeye çalışırsak, en kısaca Eylül 2015 tarihinden bu yana; hayatımızda, sorumluluk alma gerekliliği oluşmuş olan,endişe duyma, baskı yada zorlanma etkileri altında kalmış olduğumuzu hissettiğimiz alanlar haritalarımızda Satürn’ün etkisi altında olabilir. Satürn retro’da iken özellikle bu etkileri yaşadığımız konuların hayatımızda geriye dönük depreşmesi, kısıtlanmış özgürlük, görev ya da sorumluluklarında yinelenme veya artış şeklinde tekrar gündemimize gelmesi olasıdır. Karamsar ve endişeli bir ruh hali içerisine girebilir, görev ve sorumluluklardan kaçmaya meyleden bir yapı çizecek ya da çok fazla içselleştirecek olabiliriz fakat bu tür davranışlar, içinde bulunduğumuz durumu karmaşık hale getirmekten öte gitmez. Uzun bir süreyi kapsayan Satürn retrosu; sabır, gerçekçilik ve bilgelik ile yaklaştığımız olayların dilini çözmeye başladıkça yerine huzur, düzen ve başarı getirecektir.

Ülkemiz haritasında transfer Satürn 6. evde bulunmakta, Türkiye kuruluş haritasının 7. ve 8. evlerinin yöneticisi olan Satürn’ün bu alanda transferi ile birlikte değerlendirdiğimizde; ülkeler arası siyasi ve ticari anlaşmalarda ortaya çıkabilecek olan gerilimler ve her türlü askeri ve güvenlik birimi, polis, ordu, donanma teşkilatı ve kamusal çalışma alanları ve çalışanları açısından ve özellikle genç nüfusu çok daha fazla etkileyecek şekilde artan sorumluluklar, yeni görev alımları, zorlayıcı şartlar altında çalışma, fikirsel ve iletişimsel kısıtlanmalar çerçevesinde etkisini gösterecek olduğunu söyleyebiliriz.

Gezegensel hareket günleri olarak Satürn retrosu; 24 Mart 2016 günü saat 12.01 de Yay burcu’nun 16 derece 24 dakikasında yavaşlamaya başlayan Satürn , 26 Mart 2016 Cumartesi günü saat yine saat 12 .01 de retro hareketine başlıyor olacak. 14 Ağustos 2016 Pazar günü saat 13.01′ de yine Yay burcu’nda ileri hareketine başlayana dek retro da kalacak.

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: