23 Mart 2016 Ay Tutulması

23 Mart Çarşamba saat 14.00 ‘de, Terazi burcunda Parçalı Ay Tutulması gerçekleşecek.

Gökyüzünün bize işaret ettiği doğru yol haritası; olaylara mantıksal ve gerçekçi olarak yaklaşan bir bakış açısı içerisinde olmamız ve bu bakış açısı ile bütüne hizmet etme anlayışı içinde hareket etmeyi, sorunun değil, çözümün bir parçası olarak kişisel etkinliğimizi kullanmayı öğrenmemiz.

d7d09dc42eaf2ab5d5bd75f9dcb69e23

Tutulmanın etkisi; ikili ilişkiler, karşılıklı anlaşmalar, beraberlikler, evlilikler ve ortaklıklar içeren birlikteliklerde, gerek kişisel gerek toplumsal düzeyde, ön planda duygu dünyamızda olmak üzere, içinde bulunduğumuz süreç içerisinde ilişkilerimizi gözden geçirme, yeni bir şekli verme gereksinimi duyacak olacağımızı göstermekte.

Tutulmanın işaret ettiği karşıtlıkları yöneten ve dispozite eden gezegen açısından baktığımızda doğasına uymayan Başak burcunda yerleşmiş ve retro harekette olan Jüpiter’in tutulma haritasında son sözü söyleyen gezegen olduğunu görülmekte.
Ani uyanışlar, hızlı değişimler getirebilecek olan bu Ay tutulması ile birlikte, içinde yaşadığımız kaybolmuşluk, dağılmışlık, belirsizlik hissinden sıyrılarak, ilişkilerimizde yeni bir yön belirleme ihtiyacı duyacak olabiliriz. Amaçlarımızı gerçekleştirmek için, güçlü bir cesaret ve öncülük ile hareket etme isteği duyacak olan benliğimiz ile çatışmadan kaçan, uzlaşma yanlısı ve kararsızlık içerisinde olan arzularımız arasında sıkışmış bir duygusallık içinde kalacak olabiliriz.

Kaybedilmiş dengelerin yaratmış olduğu gerilimler, artan özgürlük arayışı, amaçların peşinden gitme, yeni kararlar alma ihtiyaçlarımızda pasif agresif tavırlar sergileyebilecek, kendimizi açık ve net ortaya koymakta zorlanacak olabileceğimizi söyleyebiliriz.

Yanlış anlamalar ve yanlış anlaşılmaların, hayali ve aldatıcı sebeplerin neden olabileceği türden karşıtlık ve çatışmalara karşı da dikkatli olmakta fayda var.

Ay tutulmasına Türkiye Kuruluş natal haritası üzerinden baktığımızda tutulmanın; 4. ve 10. evleri üzerinde ve natalde 4. evde bulunan Mars derecesine oldukça yakın gerçekleşiyor olduğunu görüyoruz. Bu durum ülkesel anlamda tutulmanın etkilerinin en çok; işçi ve kamu çalışanları, sendikalar, güvenlik teşkilatını içeren birimler ve genç nüfusu etkileyeceği, iktidar, yönetici konumu ile muhalefet konumu arasında gerginleşebilecek karşıtlığı ve halkın vatanperverlik duygularının ön plana çıkacak olduğunu işaret etmekte.

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: