Merkür Koç Burcunda, 22 Mart – 6 Nisan 2016

Merkür Koç Burcunda, 22 Mart- 6 Nisan 2016

Merkür’ün, Güneş’e göre yerleşimi ve iki jenerasyon gezegeni Uranüs ve Plüton ile olan açısını değerlendirdiğimizde, içinde bulunduğumuz ve 6 Nisan günleri arasında özellikle zihinsel ve akılsal duyularımız üzerinde yaşanacak etkilerden söz edebiliriz.

a1328ba5e74f2e20fe61351a51e90457 (1)

Baskılanma, bir nevi sabote edilme ya da yönlendirilmeye çalışılan algılarımızda; ani uyanışların, yeni farkındalıkların gelişecebilecek olacağı söylenebilir. Kararsızlık, pasiflik ve olaylara karşı kayıtsız bir hal sergileyen hallerimizden sıyrılarak, düşüncesel ifadesel etkinliğimizi ortaya koyabileceğimiz her alanda özgürlük arayışı içerisinde, cesur,korkusuz, enerjik, maceracı, aceleci, dikbaşlı ve sabırsızlık içeren enerjilerin aktif olacağı bir iletişim tarzı içerisinde olabileceğiz.

Gerçekçi bir bakış açısı, kaygısızca kendini, düşüncelerini ve yaratıcılığını ortaya koyma gücü ve etkinliğini kazanacak olan akılsal duyularımızı ve bu bağlamda artan enerjimizi iyi koordine ederek onlardan yapıcı durumlar yaratacak şekilde faydalanabiliriz. Gelişecek olan bu aktifliği, plansız, sonucu düşünülmeden başlanan, güç gösterisine dönüşebilen, sabırsızlık sonucu kaybedilen işlere yol açacak olan enerjilere dönüştürmemeye dikkat etmemiz faydamıza olacaktır.

Gezegensel hareketler olarak ifade edersek, Merkür 1 derece Koç burcuna geçiş yaptığında Güneş ışınları altında konumdaydı halen zayıf konumda bulunan Merkür gittikçe kuvvetlenmeye başlıyor, 30 Mart günü Plüton ile kesinleşecek kare açısı olan Merkür’ün 31 Mart Perşembe günü Uranüs ile kavuşum açısı kesinleşiyor olacak. Bu açıların etkinliğinin 6 Nisan’a kadar sürecek olduğunu söyleyebiliriz.

Farkındalık amaç olduğunda sevgi en büyük araçtır…

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: