Venüs, Koç Burcunda 5 Nisan – 30 Nisan

Venüs, Koç Burcunda 5 Nisan – 30 Nisan
Denge ve yapıcılığa odaklanmanın önemi ön plana çıkıyor…
Sevginin, barışın, huzurun, birliktelik ve güven arayışının vücut bulduğu gezegen Venüs, savaşçılığın, maceracılığın, aktifliğin, sorgusuzluğun ve tekliğin sembolü Koç burcunda yol almaya başlıyor.

72c3eb4e02bef2468c24ef05d3f06ac8
25 gün süresince Koç burcunda kalacak olan Venüs astrolojik açıdan zararda dediğimiz bir yerleşimde olacak. Venüs içerdiği en ideal çalışma prensiplerine bu burçta ulaşamaz fakat kozmos içerisinde, gerek astrolojik, gerek nedensellik bakış açısıyla baktığımızda, oluşa gelmiş olan ve yaşamsal olarak karşımıza çıkan tüm etkilerin aslında tam olması gerektiği zamanda tam olması gerektiği gibi olduğunu görebildiğimizde gezegensel yerleşimlere de bu prensip ile bakarız.
Venüs Koç burcunda iken genel olarak sosyal hayat içerisinde, ilişkilerde, birlikteliklerde; aktif, dışa dönük, cesur, talepkâr, sabırsızlık içeren tavırlar hakim olacaktır.
Venüs’ün yönetisici Mars ile üçgen açıda oluşuda bu enerjileri destekler nitelikte,
Mars’ın 19 Nisan’da retroya giriyor oluşunu, dispozitörünün yerleşimini ve gökyüzünün savaşçı özellikler sergileyen sabit yıldızı Antares ile yaklaşan açısını, Pluto ile gerçekleşecek kare açısını, dikkate aldığımızda bu 25 günlük dönem içinde ilişkiler ve sosyal etkileşime yönelik alanlarda, pasif agresiflik, hırçınlık, fazla kontrolcü, ısrarcı ve öfkeli tutumlar gibi davranışlar sergilemek yerine, bu gibi tavırlardan özellikle kaçınarak pozitifsel hale dönüştürdüğümüz bu enerjileri; cesaret, özgüven, girişkenlik ve yeni başlangıçlara yöneltebilmemiz ile, içinde bulunduğumuz bu süreçte kaybedebilecek olacağımız ve bizi yanlış kararlar vermeye itebilecek olan dengeyi ve uyumu yeniden sağlayabiliriz.
Türkiye haritasına baktığımızda ülkemizi en tepe noktasından etkileyecek Venüs geçişi ve 7 Nisan Perşembe günü yine Koç burcunda gerçekleşecek olan yeni ayın bize getireceği büyük ve güçlü değişim etkisiyle, Venüs’ün Koç burcunda iken yaptığı açılar ile birlikte yansıttığı bu etkileri pozitif yapısallığında kullanma çabamızı arttırabilmemiz sayesinde sosyal hayat ve ilişkilerimiz içerisinde yapıcı, başarılı sonuçlar alabilmemiz mümkün.
Farkındalık amaç olduğunda sevgi en büyük araçtır…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: