7 Nisan 2016 Perşembe Yeni Ay

7 Nisan Perşembe Yeni Ay yeni başlangıçlara işaret etmekte,
Kalıcı değişim dönüşüm etkisi yaratacak olan bu yeni ay, eskimiş ve tamamlanmış olanların yerine yeni ve kalıcı değişimlere başlangıç olacak etkileri hayatımıza yansıtacak.

02d3a2a284dbfa020a9fdf6a647d589c
7 Nisan Perşembe günü saat 14.23 ‘de Koç burcunun 18. derecesinde gerçekleşecek olan yeni ay , içinde bulunduğu burcun aktif, etkin ve aksiyon alan yapısını taşıyor olacak.
Yeni ayın getirdiği enerjiler ile birlikte kendimizi, arzularımız ve amaçlarımız doğrultusunda hareket etmek için çok daha istekli ve güçlü hissedeceğiz. Yüksek motivasyon getirecek olan bu yeni ay büyük bir değişim enerjisi taşımakta.
Yeni ay derecesi Uranüs ile kavuşum, Pluto ile kare açı içerisinde. Bu konum ani ve hızlı gelişen olaylar ve fikirsel olarak değişen düşüncelerin etkisinin hayatlarımızda bazı sonlanmalar ve yerine bırakacağı yeni başlangıçların oldukça etkin olacağını göstermekte.
Bağımsızlık ve özgürlük ihtiyacımızın artacağı bu dönemde kendimizi cesaret ve özgüven ile ortaya koyma becerisine sahip olarak görecek ve gücümüzü sergileyebileceğimiz olaylara karşı bir çekilme hissediyor olacağız. Bu etkiler genel olarak herbirimizin değişen yaşamsal alanlarımızda kendini gösteriyor olacak.
Kalıcı değişim dönüşüm etkisi yaratacak olan bu yeni ay, eskimiş ve tamamlanmış olanların yerine yeni ve kalıcı değişimlere başlangıç olacak etkileri hayatımıza yansıtacak. İstediğimiz, arzu ettiğimiz başlangıçlar ve ileriye yönelik oluşturulacak gelişimler için fırsat olarak değerlendirebileceğimiz bu yeniay, Satürn ile uyumlu açısının etkinliği ile üzerimize aldığımız sorumluluk duygularımız ve kendinden emin bir şekilde karar ve aksiyon alabildiğimiz alanlarda bize başarı vaadediyor olacaktır.
Özellikle, 30 Mart-15 Nisan arası günlerde doğmuş olan kişiler bu dönem kendilerini çok daha bireysel amaç ve istekleri doğrultusunda hareket etmeye odaklı ve cesaretli bulacaklar. Yaşantılarında ve duygu dünyalarında ani gelişen bazı değişimler, yeni başlangıçlar ve fırsatlar ile karşılaşacak olmaları muhtemel. 3 Ağustos-19 Ağustos ile 1 Aralık-16 Aralık günlerinde doğmuş olan kişiler içinde benzer etkilerin olacağı görülmekte. Bununla birlikte 30 Kasım ila 3 Aralık günleri dahilinde doğmuş olan kişilerin amaçları doğrultusunda gereksiz risk alma ve öfke, hırs yada kıskançlık içeren her türlü aşırıya kaçan davranışlardan kaçınarak hareket etmeleri elde edecekleri faydaları arttırma yönünde olumlu olacaktır.
Ülkemiz açısından, Türkiye kuruluş haritasının 10. evinde gerçekleşecek olan yeniay, natal haritada Kiron ile aynı derecede bulunuyor. Bu transfer etki ile devlet yöneticileri ve otorite konumunda olan kişilerin yanlış ve ani davranış ya da kararlar alabilecek olduğunu ve alınan yanlış kararların getirdiği sorunlar ile karşılaşılmasının muhtemelliğini ve ülkenin dış ülkelerce itibarı açısından bazı sorunların tetiklenebilecek olduğunu düşündürmekte. Genel olarak halk açısından, yeniay ile birlikte kendi maddi ve manevi değerlerine karşı olan bakış açısına ait uyanma ve aydınlanma yaşanacak gelişmeler olacağı söylenebilir.
Farkındalık amaç olduğunda sevgi en büyük araçtır…
Dilâra Başar Efeoğlu

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: