Mars Retrosu, 16 Nisan 2016 – 1 Temmuz 2016

Mars Retrosu
16 Nisan 2016 – 1 Temmuz 2016

16 Nisan Cumartesi günü Yay burcunda durağanlaşması ile başlayacak olan Mars retrosu, 1 Temmuz Cuma günü Akrep burcunda sona erecek.
Mars’ın retro pozisyonda olduğu bu süreç içerisinde, aktiflik, savunma, mücadele, atılganlık, cesaret gibi fiziksel enerji ve eylemsel dürtü ile hareket ettiğimiz alanlarda etkilerini yaşayacak ve deneyimleyeceğiz.
Retro süresince Mars’ın yönettiği bu konular ile ilgili, sorunlar, yavaş ilerlemeler, sonuçsuz kalan girişimler, agresiflik içeren davranışlar, çatışmalar ve hatalı, yanlış verilmiş kararlar içerisine girecek ya da bu şekilde gelişen etkiler ile karşılaşacak olabiliriz.
Mars’ın retro döneminde her türlü eylem, davranış içeren girişim ve kararlarımızda çok daha ayrıntılı ve dikkatli olmayı elden bırakmamamız gerekmekte. Bu dönemde başlatılan yeni girişimlerin, yeni verilen kararların arkasından bu girişimler ile ilgili yavaş ilerleyen gelişmeler, çatışma içeren durumlar, problem haline gelebilen sorunlar oluşabilir ve başlatılan girişimlerin Mars retrosu bitmesi ile vazgeçilen bir proje halinde rafa kaldırılması olasılığı artar. Bu olasılığı göz önünde bulundurarak çok daha gerçekçi, dikkatli ve uzun vadeye yayarak girişim içerisinde bulunmamız bu şekilde bir zarara uğramamamız adına faydalı olacaktır.

512275631

Yine Mars retro da iken, gerek bilinçsel gerek dürtüsel olarak hareket ettiğimiz fiziksel enerjimizde düşmeler, zayıflıklar oluşabilir, bunu oldukça dikkate alarak yaşamsal, fiziksel aktivitelerimizde herhangi bir zarar görmemek için yüksek odaklanma içinde olmaya çalışmalı ve uzun, çok efor gerektiren faaliyetlerden ya mümkün olduğunca kaçınmalı yada azami dikkat gösteriyor olmalıyız.
Mars’ın 27 Mayıs’a kadar Yay burcunda sürdüreceği retro hareketi süresince gökyüzüne gezegensel etkiler ile baktığımızda; inançlar, düşünceler, ideolojik ya da fanatiklik haline getirilmiş fikirlerin vurgu kazanacağı ve aktifleşeceği öngörülebilinir. Geçmişin etkisini taşıyan ve geçmişe bağlı olayların tekrar gündeme gelişi, ele alınışının yoğunlaşacağı bugünleri, tamamlanmamış olanları tamamlamak için uygun, kontrollü ve yapıcı şekilde kullanabiliriz.
27 Mayıs sonrası 1 Temmuz’a kadar olan süresince Akrep burcuna geçen Mars burada retro hareketini tamamlayana kadar ise içselleştirdiğimiz, derinleştirdiğimiz isteklerimiz ile ilgili sabit fikirlilik sergileyerek uzlaşmasız eylemlere yönelebilecek enerjiler taşıyor olabileceğiz. Yıkıcı olma yönünde hareket alma enerjisi taşıyor olabilecek bugünlerde, stress, agresif ve pasif agresifliğe yatkın tavırlar içerisinde gelişen gergin ve çatışma içeren olaylara açık olabileceğimizde söylenilebilinir.
Ülkemiz haritasının 6. evinde transfer eden Mars’ın retro hareketini toplumsal açıdan değerlendirdiğimizde genel olarak etkilerinin, polis ve askeri her türlü güvenlik birimleri, kamusal çalışma alanları ve çalışanları ile özellikle sağlık sektörü ve toplumsal sağlık konularını içeren alanlara ait konular üzerinde yansıyacak olduğunu söyleyebiliriz. Otorite ve yönetici konumundaki kişiler ve kuruluşlar ile ülkenin genç nüfusu üzerinde en fazla etkisini hisssetirecek olan Mars retrosunun bu alana ait kişi ve olaylar üzerindeki etkinliği görülebilecek.
Mars Retro’su gezegensel konum olarak baktığımızda; 16 Nisan Cumartesi günü Mars, Yay Burcunun 8. derecesinde iken retro hareketine başlıyor olacak, 27 Mayıs Cuma günü burç değiştirerek Akrep burcuna geçen Mars gezegeni retro hareketini bu burçta sürdürmeye devam edecek olup, 1 Temmuz Cuma günü Akrep burcunun 23. derecesinde iken düz hareketine kavuşacak. 76 günlük retro süresince Mars, 14 derecelik retro gerçekleştirmiş olacak.
Sevgilerimle…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: