Merkür Retro, 28 Nisan-23 Mayıs 2016

Merkür, Boğa burcunda Retro hareketine başlamak üzere,
28 Nisan-23 Mayıs 2016

unnamed (1)
En yoğun olarak etkisini iletişimsel faaliyetler üzerinde görecek olduğumuz Merkür retrosu ile;
Zihinsel, mantıksal ve algısal duyularımızın aktif olduğu hayatsal alanlarımızda bizi zora sokacak durumlar içerisine girebiliriz. Merkür’ün Boğa burcunda geri gidiyor oluşu ile konuşma, yazma, öğrenme, yorumlama gibi melekelerimizde yavaşlama hissedebilir, düşüncelerimizde sabitlik ve inatçılık sergileyecek olabiliriz.
Dar bir görüş açısı ve zayıflamış bir hafızaya sebep olabilecek olan Merkür retrosu süresince, önemli yazışmalar ve haberleşmeler, ticari ve her türden anlaşmalar konusunda oldukça dikkatli olmalı mümkünse yine eğitim, öğretim, ticari ve iletişimsel alanlarda alınacak her türlü yeni kararlar ve başlangıçları 23 Mayıs Merkür retrosu sonrasına bırakmalıyız.
Bu retro dönem içinde alınan kararların isabetsiz olabileceği, yapılacak anlaşmalarda retro dönemi bitişi ile yenilenme gereği duyulacak oluşu ve ticari olarak yanılma, yanıltılma ihtimalinin yüksek oluşunu göz önünde bulundurmalı ve bu tarz etkileşim içinde olduğumuz durumlara karşı yüksek bir bilinç sergilemeye çalışıyor olmamız faydamıza olacaktır.
Merkür retrosu bir benzetme yaparsak yarım kalmış kitapların bitirilmesi gibi başlanmış olanın tamamlanması için ideal zamanlardır…
28 Nisan Perşembe günü Boğa burcunun 23. derecesinde durağan hale girecek olan Merkür, 30 Nisan Cumartesi günü retro hareketine başlamış olacak, 23 Mayıs Pazartesi günü içinde bulunduğu Boğa burcunun 14. derecesinde iken sürdürdüğü 25 günlük retro hareketi sonrası ileri hareketine başlıyor olacak.
Fotoğraf NASA’ ya ait olup, gezegen Merkür’ün 2014 yılı retro hareket zamanı gökyüzüsel konumunu göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: