Venüs Boğa Burcunda

Venüs Boğa Burcunda,
Aşk’ın ve güzelliğin gezegeni Venüs, Boğa burcunda doğasının özelliklerini en belirgin şekilde ortaya koyacaktır.

tumblr_l55eo8s7sW1qc6peio1_500
30 Nisan Cumartesi -24 Mayıs Salı 2016
Venüs’ün taşıdığı, aşk, sevgi, değer ve güzellik arayışı, sanatsal beceriler, Boğa burcuna geçişiyle birlikte bu burcun taşıdığı üretkenlik, dinginlik, hassaslık ve zevksel yaratılışı ile uyum içerisinde olarak doğasını en iyi biçimde sergileyecektir. Venüs, Boğa burcunun yönetici gezegenidir.
Venüs’ün 24 günlük Boğa burcunda olan yolculuğu süresince hayatlarımızda ilişkiler, birliktelikler vurgu kazanır. Beraberliklerde aranan uyum ve istikrarın sağlanabilecek olmasıyla birlikte, gelecek planları içerisinde olunabilecek ilişkiler ön plana çıkar.
Her birimizin hayatında farklı alanlarda kendini hissettirecek olan bu geçiş gökyüzünde özellikle; Güneş’in bulunduğu Boğa burcu ve Başak, Oğlak burcunda doğmuş olanların amaçladığı; huzur, keyif ve maddi manevi güven sağlayan ortamlar için, bu dönemde yapıcı ve üretken olma aktifliği taşıyor olduklarında, arzuladıkları pozitifsel gelişimleri yakalayabilecekleri enerjileri barındırmakta.
Venüs Boğa burcunda güzellik arayışı ve yaratıcılığı, artan sanatsal bakış açısı ile sanatsal değerlere yönelişi getirir.
Venüs, Boğa burcunda hareketi sırasında dispozitörlüğünü yaptığı Merkür ile de kavuşum yapıyor olacak. Bu zihinsel ve fikirsel olarakta birlikteliklere, ilişkilere açık olacağımıza ve ılımlı, uyumlu yönde iletişim sergileyeceğimize işaret etmekte. Merkür’ün retro hareketinde oluşu ile iletişimde aksilikler, zihinsel dalgalanmalar, yanlış anlaşılma ve anlamalar getirebilecek olmasına karşı dikkatli olmamızda fayda var.
Farkındalık amaç olduğunda sevgi en büyük araçtır…

Dilâra Başar Efeoğlu

Fotoğraf, Arkeoloji Müzesi, Napoli, İtalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: