22 Mayıs İkizler-Yay ekseninde Dolunay

22 Mayıs Pazar

Dolunay güçlü etkiler barındırmakta

İkizler-Yay ekseninde 01 derecesinde (saat.00:14) gerçekleşecek Dolunay haritasında Ay’ın Mars ile kavuşum derecesinde oluşu gergin etkiler barındıran bir dolunay olacağı açısından dikkat çekici.

e578f09f9373a97ed5f61642dc3d40cc
Dolunay esnasında Güneş, Mirfak sabit yıldızı ile kavuşum halinde olacak. Mirfak sabit yıldızı savaşma cesaretine sahip, mücadele gücü olan, eril enerjiyi içeren ve meydan okuma yanlısı olma özelliklerini taşıyan bir sabit yıldızdır.
Dolunay esnasında bu sabit yıldız ile Güneş’in kavuşum yapıyor oluşu, bu enerjilerin etkisini taşıyan olayların görünür hale gelecek olduğunu işaret etmekte. Bu tarihte İkizler burcuna geçmiş olan Güneşin, Mirfak sabit yıldız ile birleşiyor oluşu ile iletişimsel alanda (her türlü medya), kişisel olarak, konuşma, yazma, hitabet ve zihinsel anlamda güçlü enerjiler taşımak ve etkin olmak adına seçilecek bir gün olabilir.
20 Mayıs günü etkisini hissetmeye başlayacak olduğumuz dolunay sürecinde duygusal olarak , öfke, şiddet, agresiflik ve huzursuzluk hissi ile olaylara aşırı tepkili yaklaşımlar sergileyebilir, iletişimsel olarak kutuplaşmalar ve ikilemlere düşecek olabilir, duygusal denetimimizi sağlamakta zorlanacak olabiliriz. Olaylara farklı açılardan bakmak ve peşin hüküm vermemek önemli olacak.
Ülkemiz astrolojik haritası üzerinden baktığımızda,
Dolunayın etkisini 6 ve 12. evleri üzerinde yaşayacağız. Bu dolunay ülkemizin güvenliği konularında yaşanacak bazı olumsuz gelişmelerin olabileceğini göstermekte. Ülkemiz aleyhine gizli yürütülen düşmanlıklar, gizli amaçlar ve yine gizli olarak sürdürülen eylemlerin etkisi ile karşılaşacak olma olasılığımız var. Ülkeler arası ilişkilerde yaşanacak olduğumuz gerilimlerin belirginleştiği, ekonomik alana yanıyabilecek olan ve bu gerilimleri kontrol etmekte zorlanılan durumların ortaya çıktığı bir dönem içerisine girebiliriz ülke olarak.
Güneş 29 Haziran’a kadar Türkiye haritasının 12. evinde transfer ediyor olacak . Bu durum ülkenin bu dönem içinde gizli düşmanlıklar, gizli yapılanmaların, kontrol dışı gelişen olayların etkisi altında olacağını göstermekte.
Dolunay sonrası Ay kuşatma altında olacak.
Dolunay’ın gerçekleşmesinden hemen sonra 01:44 sularında Ay derece olarak, Satürn ve Mars arasında kalıyor olacak. Yay burcundaki Satürn ve Mars’ın kuşatması içine giren Ay, 23 Mayıs 01.21 ‘e kadar bu konumda kalacak. Astroloji haritasında Ay duygusal ve güdüsel tepkiler hakkında bilgi vericidir. Halkı, toplumun kendisini de temsil eder. Bu durum, dolunay etkisinde iken halkın üzerinde genel olarak yaşanılacak baskı, pasifize edilme, stress durumları gelişecek olacağını göstermekte.
Farkındalık sağlamak adına yapılan bir çalışma olarak değerlendirilebilindiğinde astroloji, gerek kişisel gerek toplumsal anlamda büyük ve pozitif adımlar atılmasını sağlayan bir değerdir.
Sevgilerimle,
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: