Yay Burcunda Dolunay, 20 Haziran 2016

Yay Burcunda Dolunay, 20 Haziran 2016

Dolunay enerjisine yaklaştığımız şu günler içerisinde, mücadelesini verdiğimiz, ortaya koymaya, belirsizliğinden kurtarmaya çalıştığımız amaçlarımız ve arzularımızın ikileminde kaldığımızı hissedebilir, kutuplaşan bir duygu ve düşünce dünyası içerisine girebiliriz.
Dolunay zamanları haritalarımızda özellikle gerçekleşiyor oldukları eksenlerde, yaptıkları açılar ve yöneticilikler ile işlevsellik yaratırlar ve tutulma haritalarına benzer şekilde birbiri ile bağlantılı süreçin, birbiri ile bağlantılı olayların niteliksel durumları hakkında bilgi verici olurlar.

2a7db397833f59a14976ef5818d1e5a9

Hayatlarımızda gelişen hiçbir şey aslında nasıl birbirinden bağımsız değil ise, hayatımızın birer aynası gibi düşünebileceğimiz astroloji haritalarımızda, devam eden tüm gezegensel hareketler ile süregelen bir bütünü içerir.

20 Haziran Pazartesi günü (14.02) gerçekleşecek dolunay 29 derece Yay burcunda.
Dolunay sırasında gökyüzünde Merkür, Jüpiter ve retro halinde olan Satürn, Neptün büyük kare oluşturmuş durumda.

İçinde bulunduğumuz dolunay enerjisi her birimizi netlik kazanmakta zorlanan, değişkenlik taşıyan koşullar karşısında olgunluğa, gerçek ile gerçek olmayanı ayırt etmeye, ne istediğini bilir hale gelmeye davet ediyor.

Bu süreç kişisel ve toplumsal olarak düşünce, inançlar ve istekleri içeren konularda kutuplaşma enerjisinin yoğun boyutlarına varabilecek olduğu bir süreç olabilir.

Duygusal zayıflık ve yaralanmalara karşı açık hale gelebilir, kişiselleştirdiğimiz meselelerimizi savunmada zorlanma , yaşantımızda etkin olan kişi yada kişiler tarafından baskı altında tutulma benzeri etkiler ile karşılacak olabiliriz.

Dolunay’ın, ülkemiz haritasında 29 derece İkizler burcunda yerleşmiş olan Ay ile derecesel ilişkisi toplumun geneline yayılmış olarak etkisini üzerimizde hissedeceğimizi göstermekte.

Farkında olmak yol almak demektir. Yaşayacak olduğumuz bu dolunay enerjisi bize kendimiz ve çevremizde gelişen olaylara ait netleşmeye doğru giden bir görüş hali getirecektir. Dolunay sonrası 21 Haziran günü Yengeç burcuna geçecek olan Güneş, olaylara bakış açımız ve davranışlarımızda aidiyet hissinin, güvenlik ve bağlılık temalarının öne çıkacağını göstermekte.

4 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşecek yeniay derecesi 12 derece Yengeç burcunda. Sirius sabit yıldızı ile de kavuşum derecesinde olan yeni ay derecesi bu tarihten itibaren etkisi kolektife yayılan belirginleşmiş ve hedef bulmuş yeni gelişmelerin olacağını işaret etmekte.

Sevgi ile…

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: