Güneş, Merkür Kavuşum – Plüton Karşıt Açısı

solarsystem1 - Copy

Güneş, Merkür Kavuşum – Plüton Karşıt Açısı

8 Temmuz Cuma günü,
Yengeç burcunun 16. derecesinde olan Güneş ile Oğlak burcunun 16. derecesinde Plüton tam karşıt açı konumunda olacaklar. Güneş’ e bu karşıtlık sırasında kavuşum halinde olduğu Merkür eşlik etmekte.

Güneş’in, Merkür ile kavuşumu bilginin, öğrenme merakının, iletişime verilen önemin öne çıkışı ile akılcı düşünme, mantık yürütme ve analiz etmeye dayalı bir zeka yapısını ifade etmektedir. Merkür’ün ve Güneş’in içinde bulundukları burca baktığımızda Yengeç burcunda oluşları ile burada bahsedilen zeka yapısının duygusal, sezgisel ve hayalgücü zenginliği de barındırıyor olduğunu düşünebiliriz. Plüton burada bahsedilen zeka yapısına, kişilik özelliklerine derinlik, güç katıyorken aynı zamanda aşırılıkda getirebilecek oluşu ile öğrenme, bilme tutkusu ve bilginin ve zekanın egosal bir güç olarak kabul edildiği ve kullanıldığı durumlarıda getirecektir.

Yok etme, baskılama, güç peşinde olma enerjisi taşıyan Plüton’un, Güneş Merkür karşısında etkisi çevreyle kurulacak olan her türlü bilgisel, iletişimsel bağ üzerinde baskın etki yaratma arayışı ve tavrında olma şekilde kendini gösterecektir.

8 Temmuz Cuma günü İstanbul için çıkartılmış olan haritada, bu karşıtlığın 3. ve 9. evlerden geliyor oluşu ile her türlü zihinsel faaliyet, inançsal ve hukuksal alanları içine alan, medya, haberleşme ve iletişimsel alanlarda hissedilebilecek olan bu açının etkileri Plüton’un kontrolcü, denetimi ele geçirme arzusunun izlerini taşıyan güç çekişmeleri, rekabet ortamları yaratacak şekilde gelişecek durumlar yaratabilir.

8 Temmuz günü kesinleşecek açının etkilerinin başlamış olduğu içinde bulunduğumuz süreç 14 Temmuz gününe değin sürecek olarak görülmekte. Bilgimizi, kelimelerimizi, fikirlerimizi sevgiyi oluşturmayı amaçlayacak biçimde kullanmak temennilerimle, herkese iyi bayramlar dilerim.

Sevgi ile …

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: