16 Temmuz Cumartesi Güneş-Uranüs Karesi 20 Temmuz Çarşamba (01.56) Oğlak Burcunda Dolunay

SFPage.jpghk

16 Temmuz Cumartesi Güneş-Uranüs Karesi
20 Temmuz Çarşamba (01.56) Oğlak Burcunda Dolunay

16 Temmuz Cumartesi günü kesinleşecek olan Güneş Uranüs kare açısının etkileri dolunay haritasında da yoğun olarak görülmekte. Dolunay esnasında gökyüzü geçmiş ve geleceğe ait değerlerin aynı anda sahnede yer alıyor oluşu gibi dizilim gösteren etkiler içermekte. Oğlak burcunun 27. derecesinde gerçekleşecek olan dolunay Uranüsyen etkilerin izlerini taşıyor olacak.

Güneş Uranüs karesi öngörülemez, beklenmedik, sıradışı, ani ve sarsıcı değişimler barındıran enerjileri yaşantılarımıza taşıyor olacaktır. İçinde bulunduğumuz süreçte bu enerjiler ile şekillenmiş, sert, çatışma içeren, başkaldırı, bağımsızlık ve yenilikçilik amacı güden tarzda düşünceler ve davranışların getirisi olan kaos ortamları ile karşılaşmak olası.

Uranüs’ün aradığı değişim; yeniliğe, aydınlığa, bilinçsel yükselmeye doğru gidişi esas almaktır. Uranüs bilinçsel değişimi gerçekleştirmeyi esas alır. Ve bu esas ile çalışıyorken biz insanoğlunun farkındalığa karşı sergilediği dirençsel durumundan kurtulamıyor oluşu acılardan deneyim almaya sebep olan belkide en önemli faktör olur yaşantılarımızda.

20 Temmuz günü dolunay ile birlikte; Güneş, Ay karşıtlığı ile kare açı yapan Uranüs bu karşıtlığın barındırıyor olduğu içsel dinamizmin yine odak noktası haline gelecek gezegen olarak görülmekte.
Yengeç burcundaki Güneş ile duygusal kimlik taşıyan yapımızın öne çıkışı, Oğlak burcunda ki Ay ile aradığı güven, huzur ortamını bulamayan duygu dünyamız arasında içsel olarak yaşanacak bir kutupsallaşma etkisi içerisinde olacağız.
Astrolojik olarak dolunay haritasında görülür şekilde, gerek bireysel gerek toplumsal, duygusal olarak daha sert, daha ciddi, daha gerçekçi ve daha tedbirli olma refleksi içinde olduğumuz bugünlerde içinde olduğumuz kutupsallığı iki ucu ile de görebilmek, dengeye getirmek arayışında iken bu karşıtlığa kare açı yapan Uranüs’ün yukarıda saydığımız sıradışı etkilerini çıkış noktası olarak kullanan enerjileri taşıyan ortamların günlük hayatımıza etkisi hakim olacaktır. İsyankar,başkaldıran,aykırı duran türden davranışların bilinci sezgisel olarak yeniliğe, aydınlığa, sağlanmış bireyselliğe doğru çekiyor oluşu yaşayacak olduğumuz dolunayın barındırdığı etkiler.

Hakim olan değişim enerjisinin farklılaşma getirecek olan benliklerimizde, Her zaman gerçekleşen bir prensip olarak içte olanın dışa yansıması kuralı ile çalışacak olan gökyüzünün konumu geleceğe odaklanmış şekilde. Süreç güçlü olarak önümüzdeki günleri şekillendirecek olan etkileri hayatlarımıza taşıyor olacak. İzleyici olmanın dışına çıkacak olabileceğimiz tarzda gelişebilecek olayların getireceği değişimler içerisinde karar ve tutum sergilerken sevgiyi amaç, sevgiyi araç edinmemiz temennilerimle,

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: