20 Temmuz Çarşamba, Oğlak Burcunda Dolunay , 26 Temmuz Salı, Koç burcunda Dikkat Çekici Ay Uranüs Kavuşumu

,

92e5619d1c1442d20d19b29cd1286622

20 Temmuz Çarşamba, Oğlak Burcunda Dolunay
26 Temmuz Salı, Koç burcunda Dikkat Çekici Ay Uranüs Kavuşumu

27 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay yarattığı etki süresince gergin, huzursuz, kendini güvende hissetmeyen duygular içerisinde olacağımızı göstermekte. Yengeç burcundaki Güneş içerisinde bulunduğumuz günlerde duygusal beklentilerimizin ön planda olduğunu göstermekte. Ailevi bağlarımız ve diğer kişiler ile olan ilişkilerimizde şefkat ve korunma beklentisi içerisinde olabilir fakat beklentisi içerisine girdiğimiz bu davranışlara karşılık bulamayacak olabiliriz. Duygusallıktan fazla uzak, katı tepkiler ile karşılaşan iç dünyamızda da bu karşıtlığın etkileri ile duygusal anlamda zorlanma, gerçek duygularımızı ortaya koymaktan kaçınma, sert, acımasız bir yanımız ile şefkat, sevgi barındıran diğer yanımızın bizi içsel çelişkilere götürecek olan etkisini üzerimizde hissedecek olabiliriz.

Ay, Uranüs ile uzaklaşıyor olsa da kare açı içerisinde, etrafımızda gelişen olaylara farklı boyutlardan bakma enerjisi taşıyor, hayatımıza katacağımız yeniliklere açık olabiliriz fakat kararlarımızda gerçekçi olmak ile duygulardan yoksun olmak arasındaki ince çizgiyi geçiyor olmamaya dikkat etmek lazım.
Diğer kişiler ile olan ilişkilerimizde, karşımızda bulunan, muhatabımız olan kişiler tarafından gelecek sert, olumsuzluk ve şiddet içeren türden davranışlara maruz kalma olasılığına karşı dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var.

Ülkemiz açısından baktığımızda halkın kendi kontrolü dışı gelişen, keder ve üzüntü yaratan olayların etkileri içerisinde kaldığı görülmekte. Aynen kendi iç dünyalarımızda olduğu gibi etrafımızda gelişen olaylarda ikilemler taşıyor şekilde gelişecektir. Ay’ın uzaklaşıyor olsa da Uranüs ile kare açı yapıyor olmasının etkisini toplumsal olarak büyük değişimler getirecek sarsıcı olaylar ile yaşamaktayız.
Dolunay haritasında Güneş ve Ay ülkemiz natal haritasının 10. evi üzerinde transfer eden Kiron ve 5. evi üzerinde transfer eden Mars ile uyumlu açılarda. Bu durum bize genel olarak hem halkın hem yönetici, siyasi iktidar, lider konumunda olan kişilerin yeni alacakları kararlarda geçmiş tecrübelerini öne çıkaracaklarını ve bu tecrübeleri kullanma konusunda şansları olduğunu göstermekte.
Transfer Ay, Güneş karşıtlığı ülkemiz natal haritasında Terazi burcunda yerleşmiş olan Merkür ve Satürn’e kare açı yapmakta, Merkür ve Satürn’ün yöneticiliğini yaptığı evlere ve aldığı açılara göre değerlendirdiğimizde medya ve her türlü yayıncılık organlarını içeren aktifliğin, ülke aleyhine açık düşmanlık sergileyen hareketlerin, kontrol edilmekte zorlanılan durumların gelişebileceğinin işaretçisi olabilir.

26 Temmuz Salı günü gökyüzünde Ay ve Uranüs kavuşumu oluşacak.
Koç burcunun 24. derecesinde gerçekleşecek bu kavuşum ani, öngörülemez, sıradışı gelişebilecek durumları gösterebilir. Duygusal çıkışların, duygusal patlamaların etkisini de anlatıyor olabilen Ay Uranüs kavuşumu ülkemiz natal haritasında 24 derece Terazi burcunda yerleşmiş Merkür ve Satürn ile partil (tam dereceli) karşıtlık oluşturmuş olacaklar. 26 Temmuz Salı gününü bu açıdan dikkat çekici olarak bulmaktayım. Gün içerisinde özellikle genç nüfusun üzerinde etkisi daha fazla hissedilecek olan gerginlik barındıran enerjiler mevcut. Uluslararası mevzuları, askeri kurumları, ani, şiddet ve yıkıcılık taşıyan olayları, medya ve basın organlarına ait konuları ön plana çıkabilir.

2 Ağustos Salı günü Aslan burcunda güçlü etkiler barındıran bir yeniay yaşacağız. Gelecek yeniay ülkemiz açısından baktığımızda ekonomik anlamda etkileri öne çıkaracak göstergeler taşımakta.

Sevgi ile …

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: