Uranüs Retrosu, 31 Temmuz-30 Aralık

 

724ec03902837e9cfeffecf53605187d - Copy

 

Uranüs Retro süreçine giriyor,
Uranüs öngörülemez, beklenmedik, sıradışı, ani ve sarsıcı değişimler yaratarak bilinçsel reform gerçekleştirmeyi esas alır , şimdi retro konumuna giren Uranüs; uyanış yaratma enerjisini kararlı bir şekilde ortaya koyacaktır. Uranüs’ün aradığı uyanış; değişim, yeniliğe, aydınlığa, bilinçsel yükselmeye doğru gidişi esas almaktır.

29 Temmuz Cuma günü durağanlaşacak olan Uranüs, 31 Temmuz Pazar günü retro hareketine başlamış olacak. 5 ay süresince retro konumda kalacak olan Uranüs 30 Aralık Cuma günü ileri hareketine dönmüş olacak.
Uranüs 2011 yılı Mayıs ayından bu yana Koç burcunda yolculuğunu sürdürmekte. Bu süreç içerisinde Uranüs’e dair kendi hayatlarımıza dönüp bakıyor olduğumuzda, özgürleşme, bağımsızlaşma, yenilenme gerekliliği duyduğumuz, eski ben ile yeni ben arasında değişim göstermeye bizi zorlayan, benliğimizde mücadele, cesaret ve varolma güdüsünü ortaya çıkaran etkilerini fark edebiliriz.

Uranüs’ün amacı edinilmiş bireyselliği sağlamaktır. Uranüs sağlanılmış bireyselliğin gerçekte bütünün bir parçası olduğu ilkesi çalışıyor olduğundan kolektifi etkisine alacak olaylar yaratır. Düşüncelerimizde bizi dar kalıplarımızı aşmaya zorlayan, bakış açımızda daha geniş, daha objektif ve daha bütünsele yönelik olmamızı gerektirecek olaylar ile bilincimize uyanış ve farkındalık sağlamayı amaçlar.
Uranüs’ün 30 Aralık gününe değin retro süresince bu etkilerini daha derin ve daha içsel olarak da hissedeceğiz. Hayatımıza ve benliğimize Uranüs’ün taşıyor olduğu amaçsal ve zihinsel farklılanmayı kavramaya çalışmak ve bu kavram ile etrafımızda gelişen olayları değerlendirmek bizler için faydalı olacaktır.

Sevgi ile…

Dilâra Başar Efeoğlu

2 Replies to “Uranüs Retrosu, 31 Temmuz-30 Aralık”

  1. Çok teşekkürler Aydek Sultan hanım, evet retro dönemleri her gezegen için farklı etkiler içermekle birlikte öğreticiliği sağlamayı amaçlaması ile bakıldığında güzel bir dönemi anlatıyor olur. Bilinçlerde aranılan değişim, gerekli olan değişim sizinde söylediğiniz gibi kolaylıklarla gelsin hayatımıza 🙂 sevgiler size

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: