Merkür – Mars Kare Açısı

1c9e5408861c4786a3be0cd6a1131364

Merkür – Mars Kare Açısı

Hızlanan düşünceler, yaralayıcı sözcükler, aktif iletişim,
savunmacı zihin, kurnazca fikirler

30 Temmuz Cumartesi günü kesinleşecek olan Merkür Mars kare açısını kendimizde ve çevremizde gelişecek olaylar üzerindeki etkileri ile değerlendirecek olduğumuzda içerisinde olduğumuz bugünlerde dikkat etmemiz gereken durumlar olduğu görülmekte.
Merkür’ün yazma, konuşma gibi her türlü zihinsel ve iletişimsel olarak karşılıklı kurulan bağlar üzerinde olan etkisi, Mars’ın elde etme güdüsü taşıyan mücadele, cesaret ve çatışma içeren yapısallığı, hem olumlu hem olumsuz tarafları ile hayatımıza yansıyacaktır.

Zihin ve aklın, sözcüklerin ve fikirlerin bir silah gibi yaralama, alt etme, güç gösterme, kurnazlık tasarlama amacı ile kullanılıyor olabilecek oluşu bu açının negatifsel etkisidir. Sözcüklerimizi seçerken kırıcı, koparıcı olmamak adına gerçekte ne söylemeye çalıştığımızı, neyi amaçlıyor olduğumuzu düşünerek konuşmakta fayda var . Savunmak, yaymak istenilen fikirler için zihinsel ve ifadesel akıcılık ve gayret enerjisi de taşıyor olan bu açı gerçek olanı söyleyebilme, fikirleri açık olarak ortaya koyabilme cesareti ile olumlu girişimler için kullanılabilinir.
Merkür Mars kare açısı çevremizde tartışma zemini yaratacak olabilir. Tartışmalar pozitifsel yönde kullanılıyor olduğunda geliştirici olurlar. Bu açı altında iken pozitifsel yönde kullanılamayan tartışma zeminleri yıkıcı, yok edici olarak çalışacaktır. Sırf muhalif olmak adına eylemlerde bulunuyor olmaktan kaçınmak, gerçekte sahip olunan düşüncelerin savunuculuğunu yapıyor olmak dile getirilen konular için geliştirici olacaktır. Açının derecesel etkisi 6 Ağustos Cumartesi gününe sürüyor olacak.

Sevgi ile…

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: