24 Ağustos 2016 Mars-Satürn Kavuşumu, 18 Ağustos Perşembe Ay Tutulması, 12 Ağustos Cuma Ay, Satürn ve Mars kuşatması

61447182723d3b58f23a1497d675bd44

24 Ağustos 2016 Mars-Satürn Kavuşumu
18 Ağustos Perşembe Ay Tutulması
12 Ağustos Cuma Ay, Satürn ve Mars kuşatması

Satürn ve Mars yaklaşık iki yılda bir kavuşum açısı içerisine giren gezegenlerdir. Bu iki gezegenin aynı burçta kavuşum yapıyor oluşu ise yaklaşık 29 yılda bir gerçekleşir. İki gezegen kavuşum içinde bulundukları burcun temalarının etkilerini taşıyor olacaktır.
2 Ağustos Salı günü Yay burcuna geçen Mars, inançlar, fikirler, toplumsal düzen, eğitim, hukuk ve yabancılarla ilişkileri içeren konulara fiziksel enerji, mücadele, cesaret, etken olma ve eylemsellik etkisi getirecektir.
Uzunca bir süredir Yay burcunda hareket eden Satürn ise gerek kişisel gerek toplumsal olarak dini yada felsefi inançlar, toplumsal düzeni içeren konular, eğitim-öğretim sistemi, hukuk ve yasa düzenleri konularına ait yeni düzenlemeler, yapılandırmalar, sınırlandırılmalar içerisinde olduğumuzu göstermekteydi.
Ülkemiz açısından baktığımızda Satürn ve Mars, Türkiye natal haritasının 6. evinden geçiş yapıyorlar. Bu konum, özellikle kavuşumun etkin olacağı silahlı kuvvetler, devlet adına çalışan güvenlik birimleri, kamusal alan çalışanları ve halk sağlığını, sağlık kuruluşlarını içeren konuları ön plana çıkaracak olarak göstermekte.
Yay burcunda Mars ve Satürn kavuşumu,inançlar ile yapılandırılmış otoriter güçte bir yapısallık kurma adına girişilecek aktif mücadeleyi anlatmakta. Şartların ve sınırların zorlanması, koşul ve sınırları belirliyor olma mücadelesi, yeni düzen kurma adına girişilecek eylemsel hareketleri ifade etmekte.

12 Ağustos Cuma günü Ay, Yay burcunda hareket ediyor olacak ve Satürn ile Mars arasında bulunduğu derecede iki gezegenin kuşatması altında olacak. Bu durum toplumsal olarak halkın üzerinde Satürn ve Mars kavuşumunun etkilerinin yoğun hissedilecek, toplum üzerinde artan bir gerginlik ve hareketlenme oluşacak olan bir güne işaret edebilir.
Yaklaşık 5 aydır retro hareketinde olan Satürn, 14 Ağustos Pazar günü retro hareketini sonlandırarak ileri hareketine başlıyor olacak. Satürn’ün ileri hareketine başlıyor oluşu olaylar ve hedefler üzerine netlik, kararlılık enerjisi taşıyacaktır.

İçinde olduğumuz süreçte kavuşumun etkileri aktifleşmiş konumda, 24 Ağustos 2016 Çarşamba (14.32) günü derecesel olarak kesinleşecek olan kavuşum, Antares sabit yıldızı ile yakın birleşim ilişkisi içerisinde görülüyor. Büyük başarı, güç getirebilecek olan ve savaşsal becerileride anlatan Antares sabit yıldızı dürüstlükten kaçınılmış, dar görüş altında olunan ve özellikle aşırılığa kaçan takıntı haller içine girmiş her durum için yıkıcı etkiler içeren bir sabit yıldızdır.(Bernadette Brady)

18 Ağustos Perşembe günü gerçekleşecek bir Ay Tutulması var. 25 derece Kova burcunda gerçekleşen tutulma derecesi Türkiye natal haritasında yerleşmiş olan Ay (29 derece ikizler), Merkür (24 derece Terazi) ve Satürn (24 derece Terazi) ile üçgen açı yapmakta. Halkın fikir ve görüşleri üzerinde değiştirici etkiler yaratabilecek olan tutulma derecesi natal Jüpiter ile de kare açı yapmakta. Ülkemiz haritasında 6. evin yöneticisi olan Jüpiter’in tutulma anında aldığı kare açı devlet yöneticileri, liderler, askeri ve güvenlik teşkilatını içeren konularda yaşanabilecek bazı gerginliklere işaret etmekte.
Astrolojik bir öngörü yöntemi olan ilerletilmiş harita tekniği ile ülkemiz haritasına baktığımızda, Yay burcunda olan Mars’ın ve Jüpiter’in, transit Mars ve Satürn ile derecesel ilişki içinde olduğunu görüyoruz. Diğer ülkeler ile olan ilişkilerimizde rekabet içerisine giriyor olmak, uluslararası ekonomik ve politik yönde doğan sorunlar, ülke genelinde ulusal hareketler, genç nüfus üzerinde ve eğitim-öğretim konularında sınırlandırılmalar ile gelen yeni yapılandırmalar, meclis, yasa değişimleri ile ülkenin askeri birlik ve kaynaklarını içeren alanlarda oluşacak gelişmeleri içeren bir süreçte olacağımızı söyleyebiliriz.

Tüm bu gelişmeler içerisinde en büyük mücadeleyi önce kendimizi sınıyor olmakla başlattığımızda yeni ufuklara doğru yol alacak olmak her zaman mümkün.

Sevgi ile…

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: