Satürn direkt harekete dönüyor, 14 Ağustos 2016 Pazar

a689c6_27b53e2c4c524394b39296b8e0737b0a-mv2 - Copy

Satürn direkt harekete dönüyor, 14 Ağustos Pazar
Satürn, ruhun madde dünyası içinde yeniden şekillenmesini sağlayan fiziksel oluşumları, yapı taşlarını, koşulları ifade eden gezegendir. Hayatlarımıza içinde bulunduğu burcun prensipleri ile şekillenen bir nevi dersler, testler, ödevler taşıyan Satürn, yarattığı sorumluluklar, getirdiği sınırlandırmalar, verdiği disiplin ve düzen ile ruhun gelişimini üst seviyelere taşıyan unsurları harekete geçirir.
Satürn içinde bulunduğu Yay burcundaki yolculuğu boyunca (Aralık 2014’den bu yana) dini, felsefi, inançsal, ahlaki ve eğitimsel türden tüm değerler üzerinde bir nevi gerçek olanla gerçek olmayanı ayırt etme, ayıklama, tertip ve düzen sağlama mekanizmasını ortaya koyuyor olacaktır. Geçtiğimiz 5 ay süresince retro konumunda olan Satürn, 14 Ağustos Pazar günü itibari ile retro hareketini sonlandırmış ve direkt hareketine başlamış olacak.
Retro süresince herbirimiz için büyük hayat dersleri alacak olduğumuz, yeniden kendimize dönüp bakmamızı gerektirmiş olan sert ve sarsıcı durumlar yaratan Satürn retro hareketini sonlandırışı ile birlikte Yay burcunda yüzünü geleceğe döndürerek, kaosa düzen getirme anlayışı ile çalışacak ve otorite, disiplin taşıyan enerjisini bu değerler üzerinden hayatımıza yansıtacaktır.
Satürn’ün özellikle retro olduğu dönemlerde gerçekleşen olayların dilini doğru ve gerçekçi gözle çözerek okuyor olabildiğimizde kendimize ve çevremizde gelişen olaylara ait kazandığımız yeni bakış açısı bizi ruhsal gelişimimize götürecek bakış açısı olacaktır. Satürn’ün bir sonraki retrosu 7 Nisan 2017’de ve Satürn 20 Aralık 2017 günü Oğlak burcuna geçiş yapmış olacak.

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: