11 Ağustos Perşembe Jüpiter, Uranüs 150’lik açısı, 18 Ağustos 2016 Perşembe Ay Tutulması

150928070459-07-supermoon-0928-super-169

11 Ağustos Perşembe Jüpiter, Uranüs 150’lik açısı
İnançlar ve ideolojilerde sıradışılık

18 Ağustos 2016 Perşembe Ay Tutulması
Bağımsızlık ve özgürlük ihtiyacı

25 derece Kova burcunda gerçekleşecek olan tutulma haritanın kuvvetli evleri olan 4. ve 10. evleri üzerinde. Tutulma, duygusal olarak bağımsızlık, özgürlük ihtiyacımızın artış gösteriyor olduğu bir dönem içerisinde oluşumuza işaret etmekte.
Duygusal olarak etkisini daha fazla hissedecek şekilde, hayatımızda özellikle ilişkilere yönelik köklü değişiklikler yapma ihtiyacı içerisinde olabilir ya da vermiş olduğumuz kararlarımızı daha güçlü ve daha cesur şekilde ortaya koyuyor, gerçekleştiriyor olabilme arayışı içerisinde olabiliriz.
Tutulma gününe doğru ilişkilerimize yansıyan karşılıklı kimlik, ego çatışmaları, duygusal gerginlikler ve güç çekişmeleri oluşabilir.
Uranüs 6. evden Güneş ve Ay ile köprü oluşturmuş durumda. Hayat rutinimizde değişimlere açık olduğumuz bir zaman dilimi içerisindeyiz.
Haritada Ay ve Uranüs ile 150 derecelik açı yapıyor olan Merkür (Yod açı kalıbı) kendi yönettiği burçta güçlü bir yerleşimde Jüpiter ile kavuşum halinde ve Kiron ile de karşıtlık açısı içinde.
Bu durum içinde bulunduğumuz süreçte verilebilecek kararların hayatımız üzerinde uzun süreli bir etkisi olacağını göstermekte. Diğer kişileri göz ardı etmeden, olaylara detaylarını kaçırıyor olmadan bakabilmek önemli gözükmekte. İyi düşünülmemiş kararlar, ani değişimler hayatımıza uzun süreli sürecek sorunlar getirici olabilirler. iletişimsel kopukluklar, yanlış anlıyor ya da anlaşılıyor olabilmek ilişkilere yansıyacak olumsuz etkiler olabilir.
Ülkemiz haritası üzerinde tutulma derecesine baktığımızda 3 – 9 eksenine düşmekte olduğunu görüyoruz. Toplumsal içerikli konulara işaret eden tutulma derecesi, düşüncesel, inançsal hürlük, özgürlük arayışı içerisinde olmak, toplumsal olarak radikal değişikliklerin içerisinde bulunmak, yenilikçi, reformist duygular taşımak ve bu duygular adına savaş ve direniş sergileyebilme enerjisi taşıyor olabilmeyi göstermekte.

11 Ağustos Perşembe günü kesinleşecek Uranüs, Jüpiter asında oluşan 150 derecelik açı Ay tutulması haritasında da Merkür’ün kavuşuma daha da yaklaşması ile etkin şekilde görülmekte.

11 Ağustos günü kesinleşecek Uranüs, Jüpiter açısı (150 derece), inançlar, ideolojiler üzerinden gelişen uzun süreli düşünceleri ve bir nevi değişim, devrim niteliği taşımakta olan bu düşüncelerin yarattığı gergin, stressli ortamlara dikkat çekmekte.
Tutulma öncesine yakın olduğumuz günlerde etkisini hissettiriyor olan ve tutulma haritasında tepe noktası Merkür olan yod açı kalıbı, Uranüs’ün ifade ettiği havacılık, teknoloji, bilgisayar, tv, elektrik, elektroniksel alanları içeren konular üzerinden gerginlik ve zarar getirebilecek etkili gelişimler olabileceği göstermekte.

18 Ağustos’da gerçekleşen Ay tutulması sonrası 1 Eylül 2016 Perşembe günü Güneş tutulması gerçekleşecek. Başak burcunda gerçekleşecek tutulma fazlalaşan sorumluluklar, işbirliği gerekliliği, duygusallıktan uzak gerçekçi görüşler, maddi ve manevi tedbir ve düzen anlayışı içinde olma etkileri taşımakta.
Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

2 Replies to “11 Ağustos Perşembe Jüpiter, Uranüs 150’lik açısı, 18 Ağustos 2016 Perşembe Ay Tutulması”

  1. Bugün sabah 20 yıl öncesinde denemekten vazgeçtiğim bir eğitim konusu aklımda uyandım. Sabahtan beri hep içimde ve böyle bir yolda yürümeye karar vermem çok ciddi bir yıllık çalışmamı gerektirecek. Aklım yok olmaz diyor ve gönlüm çok istiyor 🙂 Bu belki de tutulmanın mı etkisi bilemedim. Nasıl zor bir konu ve nasıl içim istiyor. Ne yapsam bilemedim. Belki tutulmanın etkisi, geçer, sakinleşirim vazgeçerim yine . Elinize sağlık 🙂

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: