Bir nevi hasat zamanı, Gökyüzünde Başak Burcu vurgusu.

a27e064f76c8fb54823066a878bf6000 (1)

Gökyüzünde Başak Burcu vurgusu, bir nevi hasat zamanı
Güneş Başak burcunda
Başak burcunun ana teması verimlilik arayışıdır. Gökyüzünde böylesine bir Başak burcu vurgusu, Başak burcunun aradığı verimlilik duygusunu öne çıkaracaktır. Bir nevi hasat zamanı içinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Değişen şartlar, değişken durumlar ile yeni bir döneme hazırlık içinde olduğumuzu göstermekte.
22 Ağustos gecesi Güneş’in Başak burcuna geçişi ile birlikte gökyüzünde Başak burcu yöneticiliği alıyor olacak. Merkür, Venüs, Güneş ve Jüpiter, Başak burcunda hareket etmekteler, Mars ve Satürn’ünde yöneticiliği (son dispozitörünün) Başak burcu oluşu bu burcun ifade ettiği konulara artan bir vurguyu göstermekte. Merkür gökyüzünün son sözü söyleyen gezegeni konumunda.

1 Eylül Perşembe günü yine Başak burcunun 9. derecesinde bir Güneş tutulması yaşayacağız. Güneş tutulması esnasında kendi yönettiği Terazi burcuna geçmiş Venüs hariç yine tüm gezegenler kendi yöneticiliğini yaptığı burçta olan Merkür tarafından dispozite ediliyor konumdalar. Bu derecede gerçekleşen Güneş tutulması Başak temalarının gelecek günler içinde hayatımızda yer bulacak olduğunu göstermekte.

Dikkatlice baktığımızda çevremizde Başak burcunun gerçekleri arayan ve bu arayışında kuşkucu, eleştirel, ayıklayıcı tarzda çalışan bakış açısının yoğunluğu ile şekillenen olayları görebilir, kendimizinde bu duygular içinde hareket ediyor olacağını görebiliriz.
Başak burcu her konuda mükemmelliyetçidir ve bu mükemmelliyetçiliğini bir hizmet anlayışına çevirmekten hiç geri durmaz ve böylece Başak burcu fayda sunan, düzen getiren, yararlı olanı bulmaya çalışan şekilde çalışır. Yeter ki mükemmelliyetçiliği Başak burcunu dar kalıpların, dar bakış açısının içerisine sokmasın.
Fazlalaşan analiz yeteneğimizi, gerçeklik algımızı, detaycılaşan bakış açımızı, artan zihinsel kapasitemizi olaylar üzerinde pozitifsel olarak kullanabilir ve somut sonuçlar elde edebiliriz. Görüş açımızı dar çerçeveden değil geniş çerçeveden tutabiliyor olmak çok daha da gülümseten sonuçları ortaya çıkaracaktır.

Başak burcunda retro harekete girecek olan Merkür (1 Eylül-23 Eylül) bu konumu ile bahsettiğimiz tüm bu özelliklerini hem derinleştirip hem de dengesiz kullanılabilecek bir enerji haline getirebilir. Oluşan enerjiyi önce kendimize yönlendirmemiz ve gelecek yerine içinde bulunduğumuz şartlara düzen getirme arayışı içinde olmamız retro süresince çok daha olumlu olacaktır.
Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Fotoğraf, Başak Takımyıldızının sembolik çizimi, (1496), İtalya, Napoli, Morgan Kütüphanesi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: