Mars Satürn Kavuşumu, Neptün Karesi

Desktop3

Mars Satürn Kavuşumu
“Nereye gittiğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir” Starr Jordan.
Mars, Satürn – Neptün Karesi
Yay burcunun 9. derecesinde iki gezegen Mars ve Satürn kavuşumu için eğitimci yazar Starr Jordan’ın “Nereye gittiğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir.” sözünü gezegenlerin yarattığı enerjiselliği anlatmak açısından oldukça uygun buldum.
Mücadele, gayret ve fiziksel gücün kontrollü ve disiplinli bir şekilde ortaya koyulabilecek olduğunu ifade eden gezegensel bu konum içinde bulunduğu Yay burcu temaları ile birlikte özgürlük amaçlı, idealler ve idealistce savulunulan fikirler üzerinden gelişen hareket anlayışını taşımakta.
Yapıcılık, hedefe yönelik olma gücü içeren bu kavuşumun İran kraliyet yıldızı olarak bilinen Antares sabit yıldızı ile olan derecesel yakınlığıda etkinin şekillenmesinde rol oynamakta. Antares sabit yıldızı büyük başarı vadeden bir yıldız ve askeri dehalık, savaş, savaş yönetme becerileri ile ilişkilendirilmekte. Yıldızın taşıdığı pozitifsel etkiler başarı ve güç sağlamakta bunun yanısıra eğer kişi doğruluktan kaçınır, takıntılı ve dar görüş altında hareket etmeye başlarsa büyük yıkım getiren etkiler göstermekte olduğundan denge halinde sürdürülen mücadele ve çalışmalarda hedefe ulaşmayı sağlamakta. (Bernadette Brady)
Mars, Satürn – Neptün Karesi
15 Ağustos’dan bu yana etkisini artarak hissediyor olduğumuz Mars, Neptün kare açısı etkisini azalarakta olsa 6 Eylül’e değin sürdürüyor olacak. 26 Ağustos Cuma günü Mars Neptün kare açısı kesinleşiyor olacak.
Bu kare açının etkiselliğini Mars’ın Satürn ile kavuşum derecesi içerisinde hareket ediyor olduklarını gözönünde bulundurarak Neptün ile kare açı yapıyor olmaları ile değerlendirdiğimizde;
Neptün ile kare açı yapan Satürn, Mars kavuşumu için;
Yüksek amaçlar edinmiş olma ve edinilmiş olan bu yüksek amaçlar için mücadele etme güdüsü olarak tanımlayabiliriz. Elde edilmek istenilen, oluşturmak istenilen idealistçe geliştirilmiş amaçları gerçekleştirmenin yollarını aramak ve bu yolda gayret ve kendini feda edecek kuvvetle mücadele etmek olarak ifade edebiliriz.
Neptün gezegeninin bireyselliğin dışına çıkan kolektife yayılan enerjisi ile oluşan açısal etkiler genelin üzerinde görülecek, toplumsal olaylar olarak deneyimlenecek olan etkiler göstermekte.
Ancak, yazını başında yer verdiğim sözün anlamına uygun olarak gerçekten nereye varmak istediğini bilmek, gerçek olan ile gerçek olmayanın ayrımını iyi yapabiliyor olmak, zamanın bir bulut misali içinden geçip çıkıldığında elde kalan, görünür gerçekler bırakacaktır elimize.
Sevgi ile….
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: