Merkür Retrosu

 

merc-1024x1019

Merkür Retrosu
30 Ağustos günü yavaşlayan Merkür, 1 Eylül Perşembe günü retro hareketine başlamış olacak ve 23 Eylül Cuma gününe kadar retro hareketini sürdürüyor olacak.
Merkür retro zamanlarında içinde bulunduğu burcun enerjisel alanlarında yavaşlama, yanılma içeren etkileri yansıtabiliyor olmakta.

İçinde bulunduğumuz ve önümüzde 24 günlük bu süreçte zihinsel faliyetlerimizde karışıklık, dağınıklık ve tutarsızlık sergileyen durumlar ile karşılaşıyor olmamız mümkün. Yeni kararlar almak, yeni başlangıçlar yapmak bu yüzden Merkür retro zamanlarında tavsiye edilmez. Yeni alınacak kararlar istikrarsızlık, amaca tam hizmet etmeme, yanlış zamanlama içeriyor olabilirler.

Değiştirilecek şartlar yerine varolan şartların üzerine düşünmek ve düzenleme çalışmaları yapmak bu dönem için çok daha verimli sonuçlar getirecektir. Kozmoz’un bütünlüğü gerçekliği ile Merkür retrosundan bize yansıyan enerjiler bir bütüne yansıyacak olduğundan karşılaştığımız olaylarda da bu etkileri taşıyan izler görebileceğiz. Tamamlanmamış işlerin ele alınması gerekliliği, sürüncemede kalmış durumlar üzerine düşünmeye başlıyor olmak, geçmişe ait durum ve olayların tekrar hayatımızda gündem bulması gibi haller ile karşılaşacak olmamız çok mümkün.

Yeni kararlar almak, yeni başlangıçlar yapmak yerine zihnimizi içinde bulunduğumuz şartlara ve içinde bulunduğumuz durumlara çeviriyor olmamız çok daha isabetli olacaktır. Ani ve keskin değişiklikler, ani kararlar retro sonrası yerini terk edebilir, vazgeçilecek, sürdürülmek istenmeyen bir karar halini alabilir. Merkür retro süresince konuşmaktan çok dinlemek, değerlendirmek, analiz etmek üzere kendi zihnimizin içine dönüyor olmamız ve bütünlüğünü, dinginliğini sağlayacak sabrı gösterebiliyor olmamız bu sürecin amacına hizmet etmiş olacaktır.

Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: