Jüpiter Terazi Burcunda

4505_6

Jüpiter Terazi Burcunda
9 Eylül Cuma günü Başak burcundaki yolculuğunu sonlandırıp Terazi burcuna geçiş yapan Jüpiter adalet ve eşitlik arayışının öne çıkacak olduğu bir dönemi işaret etmekte. Jüpiter’in Terazi burcunda oluşu ile uyum ve ahenk arayışı içeren enerjiler hayatlarımızda etken olmaya başlayacaktır.

Tanrıların tanrısı Zeus ile betimlendirilen Jüpiter önümüzdeki ortalama bir yıl süresince yolculuğunu sürdürecek olduğu Terazi burcunda 10 Ekim 2017 tarihine kadar kalacak.
Roma mitolojisinde Jüpiter adını alan Zeus, Yunan mitolojisinin en güçlü ve en önemli tanrısıdır. Tanrıların kralı ya da Tanrıların tanrısı ünvanı ile anılır.
Her zaman elinde tuttuğu bir şimşek ile canlandırılan Zeus, gökyüzünün, şimşeklerin ve gökgürültülerinin tanrısıdır. Eski yunan mitolojisine göre doğaya ve gökyüzüne hakim oluşu ile getirdiği yağmurlarla bereket ve bolluk yaratan Zeus, halk tarafından adil ve kendilerini koruyan, kollayan tanrı olarak yüceleştirilmiştir.
Güneş sisteminin en büyük gezegeni olan Jüpiter astrolojik anlamda, Tanrılar tanrısı Zeus’un mitolojik sembolizimdeki gibi bereket taşıyan, bollaştıran, fazlalaştıran olarak görev yapar. Gökyüzünün ve doğanın tanrısı olan Zeus’un yeryüzüne ve insanlığa yeni düzen getirişinde taşıdığı güç ve adilliği onu iyimserliğin, maneviyatın, tarafsızlığın ve bilgeliğin tanrısı yapmıştır.

9 Eylül Cuma günü Başak burcundaki yolculuğunu sonlandırıp Terazi burcuna geçiş yapan Jüpiter adalet ve eşitlik arayışının öne çıkacağı bir dönemi işaret etmekte. Jüpiter’in Terazi burcunda oluşu ile uyum ve ahenk arayışı içeren enerjiler hayatlarımızda hakim olacaktır.
Uzlaşmacı, barışçıl, düşünceli ve denge arayışında bir yapıyı sembolize eden bu süreçte karşılıklı ilişkiler kurmaya yönelmek, ortaklıklar, beraberlikler, anlaşmalar şeklinde karşılıklı etkileşim içeren ilişkilere önem ve değer verme enerjisi taşıyan olaylar ve durumları deneyimliyor olacağız.

Jüpiter’in Terazi burcuna geçişiyle, hayata bakış açısında, inanç ve görüşlerde uyum arayışı oldukça ön plana çıkacaktır. Evlilik, ortaklık, birliktelik gibi her türlü ilişki üzerine yansıyacak olan bu uyum arayışı ilişkiler üzerinde iyimserlik, yapıcı olma ve tolerans gösterme gücünü arttıracaktır. Böylelikle yeni ve varolan ilişkilerde gelişmeler, olumlu ve uzlaşma içeren düzenlemeler yaşanabilecek olma olasılığı artmakta.

Toplumsal düzeyde etkileri açısından baktığımızda adalet ve hukuksal konular üzerinde söz konusu olacak düzenlemeler ve gelişmeler açısından büyük ve köklü fikirlerlerin ortaya konulabilecek olduğu bir yıl olarak görülmekte.

Yıl içerisinde Jüpiter, Pluton ile kare açı, Uranüs ile karşıt açı içerisinde olacaklar. Oğlak burcunda yerleşmiş olan Pluton ve Koç burcunda yerleşmiş Uranüs ile oluşturulacak bu açılara baktığımızda; şartları çok fazla zorluyor olmak, olaylara hakim olma isteği ile çok fazla ısrarcı olabilmek, güç, başarı ve arzu edilen kazançlar için kontrolsüzce aşırıya kaçan davranışlar, fikirler ve tutumlar içerisine girme riskleri ile karşılaşacak olabiliriz. Kişisel olarak bakıldığında aşırıya kaçan her türlü düşünce ve tutumdan uzak kalmak, gücü pozitifsel olarak kullanıyor olmak fayda getirici olacaktır.

Sevgi ile…

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: