Güneş – Kiron karşıt açısı

 

an00462820_001_l

 

“İyi bir şifacı yaralı olmalıdır.” Hayata “aynı acıdan” bakmış olanlar anlaşabilir zira.
Jung Psikolojisi, Carl Gustav Jung

Güneş – Kiron karşıt açısı
15 Eylül Perşembe
Astrolojide Yaralı Şifacı olarak tanınan bir asteroit olan Kiron (küçük gezegen) kendimize bakış açımızda eksik gördüğümüz, tamamlanmamış, iyileştirme gereği hissedilen özelliklerimize işaret etmektedir. Kiron bulunduğu yerde bu şekilde çalışarak aslında kişinin kendini en fazla geliştirmiş olacağı özelliklerine vurgu yapar.
22 derece Başak burcundaki Güneş ile 22 derece Balık burcunda bulunan Kiron 15 Eylül perşembe günü kesinleşmiş karşıt açı içinde olacaklar. Güneş ile kavuşum içinde olan Merkür retro hareketini sürdürmekte.
15 Eylül kadar artan şekilde etkilerini gösterecek olan açı, 16 Eylül günü gerçekleşecek Ay tutulması haritasında da etkin görülmekte.
Bilinç ve benlik duygularımız ile zihinsel ve iletişimsel faaliyetlerimiz üzerinde etkisini hissediyor olabileceğimiz astrolojik bu konum, zayıf olduğunu düşündüğümüz yönlerimiz, geçmişten gelen mücadele etmek zorunda kalıyor olduğumuz taraflarımız ve hayatımızda üstesinden gelmek zorunda kaldığımız durumlar ile bizi karşılaştıracak olaylar içerisine girecek olabileceğimize işaret etmekte.
Duygusallık, hissiyat, merhamet ve fedakarlık içeren yönlerimiz ile mükemmelliyetçilik arayışı ve beklentisi içinde olan, realist tavır ve düşünceler sergileyen taraflarımız arasında doğru bir denge hali kurabiliyor olmak, geçmiş deneyimlerimizden öğrenmiş olduğumuz dersler ile hareket edebiliyor olmak gelecek için aradığımız bütünlük duygusunu elde etmemiz açısından bize yol gösterici ve ilerleme sağlayıcı olacaktır.

Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: