1 Ekim Cumartesi Terazi Burcunda YeniAy

 

img_1389

1 Ekim Cumartesi Terazi Burcunda YeniAy
Terazi burcunun 8. derecesinde gerçekleşecek Yeniay, Jüpiter ile kavuşum halinde.
Terazi burcunun ifadesel özelliklerini taşıyacak olan Yeniay, ilişkilere dair uyum ve denge arayışının artışı , uzlaşmacı ve işbirlikçi tarzda kendini ifade etme arzusununun öne çıkışı, amaç ve güdüler ile hareket ediyor olma, ilişkilere, birlikteliklere ihtiyaç duyma, yeni başlangıçlar enerjisi taşıma, yeni kararlar verme gerekliliği güdüsü içinde olma, yeniayın barındırıyor olduğu etkilerden.
Yeni başlayacak her türlü karşılıklı bağ içeren ilişkiler açısından ya da varolan ilişkilerin yeni gelişmeler taşıyor olması açısından da yeniay sonrası oldukça aktif enerjiler taşımakta.
Yeniay derecesi, Diadem sabit yıldızı ile birleşimde. Diadem sabit yıldızı kişinin kendisini başkası ya da başkalarının faydası için feda etmesi ile bağdaştırılır. (Bernadette Brady) Birleşim, yıldızın taşıdığı bu etkilerin ilişkiler içinde etkin olma olasılığının söz konusu olabileceğini göstermekte (kişisel haritalarımızda yerleşimin esas alınmasının önemini de belirterek). Uzlaşımcı olma ve denge yaratma anlayışı içinde artan özveri içerisine girmek ve ilişkilerde fazlasıyla koşulları başka(sı)larının iradesine bırakma duygusu yaratabilir.
Yeniay derecesi Neptün ve GAD (Güney Ay düğümü) kavuşumu ile 150 derecelik açı yapmakta ve yeniay derecesinin yönetici gezegeni olan Venüs, bu kavuşuma üçgen açı ile bakmakta. Oğlak burcunun 2. derecesinde bulunan Mars ve retro hareketini yeni sonlandırmış olan Pluto, Yeniay derecesini kare açı ile görmekte.
Hayalkırıklıkları yaşanan, kayıp, özlem olarak hissedilen duyguların üzerimizde yarattığı gerilimi görmezden gelmek yerine onlarla yüzleşebilmeli, kendi amaç ve arzularımızı gerçekleştirebilir olma adına gerçekçi fikirler ile ve fazla hayalcilikten uzak durarak, kendi hayatımıza dair sorumlulukları kendi üzerimize alma taraftarı olabilmeliyiz. Yeni verilecek kararlarda cesaret ve mücadele gücü ile yürüyebilme enerjisi taşıyan gökyüzü bu açıdan destekleyici enerjilere sahip. Pluto’nun yeniay derecesi ile kare açısı, yüksek bir irade gücü verebileceği gibi kişiliğin yok edilmişcesine baskı altına alınmış olduğu durumlarıda gösterebilmekte, aynı açı; aşırı baskıcı, kontrolü elinde tutmak isteyen, yıkıcı bir kişiliği de işaret ediyor olabilir. Pozitifsel yönde kullanılabilecek olan yeniay enerjisi hayatlarımızda kalıcı bir dönüşümün başlangıcı olarak çalışabilir.

Sevgi ile…

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: