Güneş – Pluto karesi / Güneş, Uranüs karşıtlığı, Pluto T-karesi, Öncü burçlarda

 

98eb2ff9515a45a95c9ee5163eda68dc

Güneş – Pluto karesi
Güneş, Uranüs karşıtlığı, Pluto T-karesi, Öncü burçlarda
Terazi burcunda Güneş, Oğlak burcunda Pluto içinde bulundukları burçların 14. derecelerinde (14.57) tam kare açı yapıyor olacaklar. 7 Ekim Cuma günü kesinleşecek olan bu açı 1 Ekim Yeniay’ı ile birlikte etkin enerjilerini hissettirmeye başlayacaktır. 7 Ekim sonrasında etkileri 15 Ekim’e değin sürecek.
Pluto içinde bulunduğu Oğlak burcunda 5 aydır sürdürmekte olduğu retro hareketini geçtiğimiz 27 Eylül Salı günü sonlandırarak direkt hareketine başladı. Pluto’nun direkt hareketine başlamış olması içerdiği güç ve dönüşümü yaratma enerjisinin aktif ve dışsal olaylar ile kendini göstermeye başlayacak olduğunun işaretcisi.
Pluto ile kare açı yapan Güneş; haritalarımızdaki yerleşimlere göre etken olduğu alanlarda, güç arzusunda olmak, güç çekişmeleri içerisine girebilecek olaylar ile karşılaşıyor olmak, elde etmek istenilen şeyler için yüksek irade gücü gösterebilmek ya da yüksek irade ve baskı ile karşılaşmak olası olaylara dahil olmak şeklinde kendini yansıtacaktır.
Kuvvetli bir dönüşüm enerjisi taşıyan Pluto değdiği her gezegene bu enerjisini taşır ve değdiği bu gezegen kendine has, kendi kontrolünde olan konular ile ilgili kuvvetli bir enerjinin içine çekilir. Güneş çok daha başka konularıda ifade ediyor olmakla birlikte, yaşam enerjisini ifade eden gezegen olarak ele alıyor ve genel olarak yorum yapıyor olduğumuzda;
Güneş Pluto kare açısı ile hayatımızda bazı dönüşümsel etkiler taşıyan güçler ile karşılaşmak üzere olabileceğimizi söyleyebiliriz. Güneş ile kavuşum derecesinde olan Jüpiter’in burada varolacak olan etkisi amaç duygusunu kuvvetlendirici, olaylara bakış açısını derinleştirici ve genişletici olarak pozitifsel etkiler taşıyabilecektir.
15 Ekim itibari ile Güneş , Uranüs karşıt açısı kesinleşmesi öncesi etkilerini artarak göstermeye başlayacak olan Pluto ile birlikte oluşturdukları açılar, bireyselliğin öne çıkışının, özgürlük arayışının, isyankar ve meydan okuyucu cesaretin göstergelerini taşımakta.
Olaylar enerjisel olarak karar vermenin, kararların arkasında durmanın, benlik duygusunu güçlendirmenin, sorumluluk almanın ve beraberinde gerçekçilik taşıyan bir bakış açısı kazanmanın gerekliliğini hissetirecek yönde gelişme gösteriyor olabilecektir. Olaylara, altında yatan anlamlarını okumaya çalışmanın asıl sonuca giden yol olduğunu anlayarak baktığımızda, karşılaşmak zorunda kalabileceğimiz dönüşümün bizi nereye götürmek istediğinin ayrımına varabilir ve ancak bu ayrıma vardığımızda kendi yolumuzu seçebiliriz.

Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: