Merkür Terazi Burcunda 7 Ekim Cuma, İletişimin dili değişiyor

 

4ec1310e22b81ced9c6e87e2ce1b5df1

Merkür Terazi Burcunda 7 Ekim Cuma
İletişimin dili değişiyor
İletişimin, rasyonel aklın, konuşmanın, yazmanın, zihinsel algının astrolojik temsilcisi Merkür gezegeni 7 Ekim Cuma günü Terazi burcuna geçiş yapıyor.
Merkür, yöneticisi olduğu zihinsel, akılsal, düşüncesel, fikirsel iletişimin aktif olduğu her alanda, Terazi burcunun taşıdığı enerjiler ile şekillenmiş olarak, uzlaşma ve adalet sağlamaya yönelik, iletişimde ahenk, uyum, güzellik, denge ve barış arayan bir üslup taşıyacaktır.
İletişimsel tüm bağların üzerinde etkisini hissettirecek olan Merkür, Terazi burcunda Jüpiter ile kavuşum derecesinde. 11 Ekim Salı günü kesinleşecek olan Merkür, Jüpiter kavuşumu bu tarihe değin etkilerini artarak hissettirecek şekilde, güçlü bir iletişimci, derin ve geniş bakış açısına sahip zihinsel bir yapı, ticaret ve sosyal alanda becerikli olmak gibi iletişimsel anlamda oldukça pozitif etkiler taşımakta.
Bu pozitif etkiler ile birlikte Terazi burcundaki Merkür’ün, Oğlak burcunda hareket eden Mars ile yapmakta oldukları kare açıyı dikkate aldığımızda gökyüzünde bu açıların oluşumunun, gergin, tartışmacı, kendi bildiğinde ısrar eden, fanatikleştirdiği düşünceleri şiddetle savunan bir yapı oluşumu ile karşılaştıracak olduğunuda söyleyebiliriz. 13 Ekim Perşembe günü kesinleşecek olan bu açı etkilerini öncesinde artarak hissettirmeye başlayacak ve 20 Ekim Perşembe gününe değin sürecek. 16 Ekim Pazar günü kesinleşecek olan Merkür, Pluto karesi, 20 Ekim Perşembe günü kesinleşecek Merkür Uranüs karşıtlığı mevcut.
Merkür’ün 24 Ekim Pazartesi gününe değin Terazi burcundaki yolculuğu süresince yapmakta olacağı açılar özellikle, öncü burçlar olarak adlandırılan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burcunda yükselen, kişisel gezegen yoğunluğu olan ve bu burçlarda doğumlu kişileri daha belirgin şekilde etkileyebilecek gökyüzüsel konuma sahip. Fikirlerin tartışmacı bir üslup ile ortaya konuluyor oluşu, düşüncesizce sarf edilen sözler, kırıcı, baskıcı ve aceleci bir iletişim tarzına girmek, ben merkezci iletişim içinde olmak olumsuzluk yaşanacak alanlar şeklinde hayatımızda belirebilir. İçinde bulunduğumuz bu etkileri olumlu olarak kullanabilmek adına; kendimiz ve diğerlerinin adalet ve doğruluk anlayışı arasında oluşabilecek farklar olduğunu dikkate almak, bu dikkat ile düşüncelerin ve fikirlerin savunuculuğunu yapıyor olmak, gerçekçi bir bakış açısı ile şekillendirilmiş aşırılık içermeyen girişimlerin içerisinde bulunmak başarılı gelişmeler elde etmeyi sağlayacaktır.

Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: