Mars – Pluto Kavuşumu

d0230e6e56675ea1bb1e6c5bfea4183b

 

Mars – Pluto Kavuşumu

Oluşturucu ya da yok edici büyük ve saklı bir gücün açığa çıkış potansiyeli

19 Ekim Çarşamba günü saat (14.21) Mars, Pluto içinde bulundukları Oğlak burcunun 15.03′ derecesinde tam kavuşum açısı içerisinde olacaklar.
Pluto ve Mars gezegenin kavuşumu; kullanılmaya hazır , büyük, kuvvetli ve birikim ile oluşturulmuş saklı bir gücün varlığının habercisidir. Saklı olan bu potansiyel gücün tüm birikimi ile açığa çıkış yapabilecek olduğunu gösteren bu konum, yüksek derecede yıkıcılık içeren durumlara meydan vermeyi gösteriyor olabileceği gibi pozitifsel olarak kullanılabildiğinde aynı oranda yapıcılık taşıyan enerjileride ifade eder.
Ne şekilde olursa olsun aradığı gücü elde etmenin her türlü yolunu deneyecek olan Mars, Pluto kavuşumunda başlı başına güç tutkusu ve bu güç tutkusu ile amacına ulaşmak, istediğini almak (Mars) için yapılacak her türlü mücadelede karanlık, gizlilik, komplo içeren davranışlar ve bu davranışlar ile oluşturulmuş bir sistem ile karşılaşmak olasıdır.
Mars, Pluto kavuşumunun 16 Ekim Pazar günü Koç burcunda gerçekleşecek dolunay haritasında da etkinliğini hissettiren açısı çevresel olarak; kriz, korku, travma yaşatabilecek olaylara açık olduğumuz bir zaman aralığında bulunduğumuzu göstermekte.
İstanbul üzerinden çıkartılan haritaya göre Mars, Pluto kavuşumu haritanın 12. evinde gerçekleşmekte. Bu durum kontrol edilebilmenin dışında gelişen, gizli sürdürülen ya da bilinçsizce şuursuzca ortaya konulabilecek olan eylemleri ifade ediyor olabilir. Mars ve Pluto kavuşumu Vega sabit yıldızı ve Rukbat sabit yıldızı ile kavuşum derecesinde olacaklar.
Vega sabit yıldızı sanatsal bir yetenek ile ilişkilendirilebildiği gibi baskın bir hitabet yeteneği ve yüksek bir karizma ile de ilişkilendirilen bir yıldızdır. Olumlu bir etki verdiği kadar yarattığı karizma ve hitabet yeteneği bir diktatörde de olabileceği için olumsuz bir amacında ortaya çıkışını gösterebilir. (Bernadette Brady)
Güneş ve Mars doğasında bir yıldız olarak nitelendirilen Rukbat sabit yıldızı, bildiğinden şaşmayan, kendi doğrusunda hareket etme gücü taşıyan, dayanıklılık ve azim ile ilişkilendirilen bir yıldızdır. (Bernadette Brady)
Büyük bir dönüşüm enerjisi ile başbaşa bırakacak enerjiler içeren gökyüzüsel konum, kişisel olarak baktığımızda kontrolü kaybetmek yerine farkındalığın sağlanmış olduğu bir bakış açısı ile olaylara dahil oluyor olmak ile yüksek bir potansiyel gücü doğru yere doğru şekilde odaklıyor olabilmenin anahtarı olabilir.

Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: