Merkür, Uranüs karşıtlığı

 

0c9e5252bf12929fa3e05838f0761833

 

Merkür, Uranüs karşıtlığı
Oldukça hızlı bir zihinsel çalışmaya işaret eden bu açı, aşırı bireysel düşünmeyi, olaylar üzerinde ayrıntıları atlamayı, hemen sonuca odaklanmayı ve alınan kararların sık sık değişime uğrayabilecek oluşunu ifade eder.
İçinde olduğumuz şu günlerde etkisini hissettiren Merkür, Uranüs karşıtlığı 20 Ekim Perşembe günü (10.42) kesinleşmiş derecede olacak ve 25 Ekim Salı gününe değin aktifliğini sürdürecek.
Zihinsel aktiflik, iletişimde özgürlük arayışı ve özgünlük içeren tavırlar içine girmek, alışılmışın dışında, aykırı, başkaldırır nitelikte ifade tarzı ile tutarsızlık gösteren düşünceler, ani ve sabırsızca verilmiş kararlar bu dönem için dikkat çekici olabilir. Merkür’ün Terazi burcunda oluşu ile ilişkilerde iletişim içinde olma ve ilişkilerde denge aramak güdüsü ile çalışan zihinsel yapının kendi denetiminde zorlanacağı, dengesizlik ve tutarsızlık içine düşebileceği, abartılı fikirler ve ani verilen yeni kararlar içine girebilecek olma ihtimalini bilmekte fayda var.
Yeni bir bakış açısı kazanıyor olabilmek ile değerlendirilebilecek bu açı, fikirsel ve zihinsel yeni kavrayışlar taşıyor oluşu ve kendini ifade etme özgürlüğünü sağlayabilmesi ile yaratıcı etkileri ile kullanılabilinir.
Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: