Akrep Burcunda Yeniay

 

tumblr_ma4a9d6iop1rw64hoo1_500

 

30 Ekim Pazar (19.38) Akrep Burcunda Yeniay

7 derece Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay bu burcunun temaları olan yoğun ve derin duygulara, güçlü ve tutkulu arayışlara işaret etmekte. Merkür’ün Yeniay derecesi ile yapmış olduğu kavuşum, olaylar içinde akılsal, zihinsel yönde ilerleme güdüsü verirken Merkür’ün Akrep burcunda olan yerleşimi ile akılsal olduğunu düşündüğümüz, duygulardan soyutlanmış olarak yaklaştığımızı sandığımız her durumun içinde tutkularımızın, arzularımızın olduğunu görmek hiç şaşırtıcı olmayacak.

Duyguların oldukça etkili ve derin olarak hissedilecek olduğu süreç, yöneticisi Mars’ın 8. evde Oğlak burcunda olan yerleşimi, Pluto ile kavuşum içinde oluşu ve Uranüs ile yaptığı sert açı ile olaylar içerisinde hayatlarımıza dönüşümsel enerjiler taşıyan yüzünü gösteriyor olacak.
Haritanın 5. evinde gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar, amaçlar, istekler ve güçlü bir kontrolü ele geçirme arzusuna işaret etmekte. Yaşantımız dönüşüm yaratacak etkiler taşıyan olaylar içerisine girebilir, bireyselliğin, farklılığın, kişiliğin ortaya konulmasına yönelik güçlü değişim göstermek gerekecek enerjiler ile karşılaşacak olabiliriz.
Yeniay derecesi ve Merkür’ün, Neptün ve Güney Ay Düğümü ile yapmakta oldukları üçgen açı, geçmişten tamamen bağımsız olmayan, geçmişin hayallari, arzuları, özlemleri, hayal kırıklıkları ve kayıplarının üzerine düşünülerek kurulmuş şekilde hayatlarımıza yansıyacak olan yeni başlangıçların varlığını göstermekte.

Özellikle Natal haritalarda Yeniay derecesinin dokunduğu gezegenler ve etkilediği ev ile ilgili temalara göre hissedeceğimiz şekilde, etrafımızda gelişen olaylara ve kendi benliğimize aklın, sezgisel ve asıl gerçekleri arayan yönünü keşfetmiş olabilme gücü ile bakıyor olabildiğimizde, Yeniay sonrası ile birlikte atılacak adımların yarattığı dönüşümsel değişimleri de keşfedecek olacağız.

Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: