Mars Kova Burcunda

6a47775802acf6c14d106f248678f35c

 

Mars Kova Burcunda

Kova burcunun taşıdığı reformist, yenilikçi, devrimci ve bütünsel bakış açısı ile birlikte Mars enerjisi toplumsal, grupsal alanlarda etkin olma özelliği taşıyacaktır.

9 Kasım 2016 Çarşamba günü Mars, 19 Aralık Pazartesi gününe kadar kalacak olduğu Kova burcuna geçiş yapmış olacak.
Mars temel prensip olarak hayatta kalma dürtüsü, varolma enerjisi, kendini ortaya koyma, isteklerine, arzularına ulaşma güdüsünün yönetici gezegenidir.
Kova burcu, eşitlikçilik ilkesi, özgürlük, bağımsızlık anlayışı taşır. İlerici fikirler ve insan merkezli idealler ile şekillenen enerjilere sahiptir. Bu enerjiler ile hareket edecek olan Mars Kova burcunda iken gerek kişisel, gerek toplumsal boyutta etkileri ile karşılaşacağımız reformsal aktivitelerin, hareketlerin, otorite ve düzene karşı çıkış mücadelelerinin varlığının işaretcisi.

Mars Kova burcundan geçiş yapıyor olduğu süre içinde Terazi burcunda hareket etmekte olan jüpiter ile uyumlu açı yapıyor konumda olacak. 2 Aralık Cuma günü kesinleşecek olan bu açı Mars’ın fonksiyonlarını kuvvetlendiren destekler nitelikte. Özgürlük ve ideallerin savunulmasına ait girişimlerin artışı, cesaret ve kararlılık taşıyan yüksek fiziksel enerji, insiyatif almaya yönelik artan kuvvet bu açının getireceği etkiler olacaktır.

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: