14 Kasım 2016 Pazartesi Süper Dolunay

lunar_supermoon_eclipse

14 Kasım 2016 Pazartesi Süper Dolunay

14 Kasım Pazartesi günü (16.51) Boğa burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Ay’ın Dünya’ya en yakın olacağı konumdan geçişi sırasında gerçekleşecek olan bu Dolunay Süper Ay olarak adlandırılmakta. 14 Kasım günü gözlemlenecek Süper Ay’ın son 70 yıldır gerçekleşecek olan Dünya’ya en yakın Dolunay olacağı Nasa tarafından açıklanan bir bilgi. 25 Aralık 2034’e kadar bir daha bu kadar yakından görmeyeceğimiz Ay, 14 Kasım gecesi ortalamadan yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak gözlemlenecek.
Dolunay esnasında Boğa burcunda yerleşimde olan Ay, Boğa burcuna ait temalar olan güvence ihtiyacı, sağlamlık, düzen ve istikrar arayışı güdülerini taşıyan enerjiler ile yüklü olacak.
Dolunaya ait haritanın birinci evinde olan Ay, Boğa burcunda kuvvetli bir yerleşimde. Yine kuvvetli bir ev 7. evde bulunan Güneş, Akrep Burcunda. Yaratacağı etkinin yoğunluğunu kimliksel, kişiliksel farkındalık ve diğer kişiler ile olan karşılıklı ilişkiler bazında ortaya çıkaracaktır. Dolunay’ın Boğa burcunda oluşu, bu burca ait temalar olan güvence ihtiyacı, sağlamlık, düzen ve istikrar arayışı içeren duyguların yoğunluğunu ve bu duyguların tatmin edilmesine yönelik arayışların ve hassaslığın fazlalaşacağını göstermekte.
Boğa burcunda Dolunay olaylar ya da kişiler üzerinde güçlü bir farkındalık sağlayabilecek enerjilere ve yerleşime sahip. İçinde bulunulan şartlara karşı bir değerlendirme yapma süreci olarak çalışacak olan Dolunay, yeni uyanışlara ve olaylar içinde kendi yerini daha belirgin olarak bulmaya duyulan farkındalığa işaret etmekte. Hedeflenen amaçların somut olarak gerçekleşmesine yönelik alınacak kararlar ya da öncesinde alınmış kararın değişikliğe uğramasına ihtiyaç hissedecek durumlar ile karşılaşılınabilinir. Kişisel olarak beklentilerin fazlalaşması ve elde edilmek istenen maddi ve manevi güven arayışı ile duygusal çatışmalara giriyor olmak, ilişkiler açısından kişiler arasında uyum ve geçim sorununa işaret edebilen durumlara yol açacak olabilir.
Dolunay ve sonrası gelecek günlere baktığımızda, 29 Kasım günü Yay burcunda gerçekleşecek olan Yeniay var. Ay Düğümleri ile olan açısal ilişkisi ile olaylar üzerinde yaşanacak kadersel gelişmelerin işaretcisi olan Yeniay, ideallere ulaşmaya duyulan istek ve arzunun ön plana çıkacağını göstermekte. Bu açıdan baktığımızda içinde bulunacağımız Dolunay ve sonrası günlerde Yeniay’a değin kendi amaç ve isteklerimizi netleştirmeye, duygusal dengemizi sağlamaya yönelmemiz en doğrusu olacak gibi görülmekte.
Ay, Capulus sabit yıldızı ile kavuşum derecesinde. Capulus sabit yıldızı ani karar ve öfke ile harekete geçmenin olumsuz sonuçlar içine düşülebileceğini gösteren bir yıldızdır. Güç ve kaba kuvvet ile ilişkilendirilir. Ay’ın bu sabit yıldız ile kavuşumu öfke kontrolünün iyi sağlanıyor olmasını, düşünmeden verilecek kararlardan ve kızgınlık hali, şiddet hali ile harekete geçmekten uzak durmak gerektiğini göstermekte.
Türkiye haritasının üzerinden Dolunay derecesine baktığımızda 11. evinde gerçekleşmekte olacağını görmekteyiz. Süreç, meclis, meclis’den çıkan yasalar, yeni kanun tasarımları ile ilgili gündeme yönelik olabilir. Ülke için güvenlik ve istikrarı sağlamak arayışı ile şekillenecek hukuksal, kanunsal değişikliklerin meclis içinde önemli bir gündem oluşturabileceğini gösterebilir.
Farkındalık amaç olduğunda sevgi en büyük araçtır.

Sevgi ile…

Dilâra Başar Efeoğlu

6 Replies to “14 Kasım 2016 Pazartesi Süper Dolunay”

 1. Mustafa önder
  Dilara hanım size çok teşekkür ederim bu doğa olayı na duyarlı oluşunuzdan ben yay burçuyum
  İnanıyorum ki benim için hayırlı olacak
  Tekrar teşekkür ederim

  Liked by 1 kişi

 2. Dilara hanım merhaba.Bi boğa burcu olarak soruyorum,sizce yarın gün içerisinde hangi konuda aldığım kararlar pozitif yönde olur iş,aşk gibi?Karar almaktan kaçınmam gereken konular varmıdır?Çok teşekkür ederim.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: