Venüs Oğlak Burcunda

 

desktop10

Venüs Oğlak Burcunda,

12 Kasım Cumartesi günü Venüs, Oğlak Burcuna geçiş yapıyor. 7 Aralık Çarşamba gününe değin bu burçta yolculuğunu sürdürecek olan Venüs, bu süre içerisinde oldukça etkili açılar yapıyor olacak.
Venüs, Oğlak burcunda, hayatı ve karşısındaki kişileri ciddiye alan, isteklerinde ve beklentilerinde seçicilik sergileyen, ilişkilerinde gerçekçi ve mantıklı tutumlar ve arayışlar içinde olan özellikleri ifade eder.

Haritasında Venüs gezegeni Oğlak burcunda yerleşik olan kişilerin deneyimliyor oldukları gibi, ilişkilere yönelik sorumluluk ve düzen anlayışı bir hayli yüksek olan bu bileşim için, ilişkilerde güven ve karşılıklı saygı anlayışı da oldukça yüksek bir beklenti halini alır.

Venüs Oğlak burcunda iken, başkaları ile olan ilişkilerde duyguların, arzuların, isteklerin yönlendirici olmasına nazaran, gerçekçilik, güvenilirlik ve toplumsal, sosyal normlar çok daha yönlendirici olabilmektedir. Yönetkenlik ve kontrol güdüsünün kuvvetli olması ile ilişkilere kuralcı yaklaşabilecek olan Venüs, Oğlak burcunun taşıdığı görev anlayışı ve başarı odaklılığı ile diğer kişilerle olan ilişkilerine bir iş projesiymiş gibi bakma güdüsü içeren duyguları yansıtabilir.

İlişkiler üzerinde meydana gelecek olan yeniden yapılandırmalar, karşılıklı beklentilerde artan ciddiyet ve sorumluluk arayışı, sorgulanmaya ihtiyaç hissedilen değerler,ilişkilere yönelik gerçekçi bakış açısı, uzun vadeli ilişkilere kendini hazır hissedebiliyor olmak, Venüs’ün Oğlak burcunda yolculuğu süresinceki getireceği etkilerden.

Venüs Oğlak burcundaki geçişi esnasında Pluto ile kavuşum yapıyor olacak. Bu kavuşumun kesinleşeceği tarih 25 Kasım Cuma ve Venüs, Pluto kavuşumu yine bu tarihte Jüpiter ile de kare açı içerisinde olacaklar. Bu esnada retro harekette olan ve Jüpiter ile karşıtlık yapan Uranüs ile birlikte gökyüzünde bu gezegenler arasında odak noktası Venüs, Pluto kavuşumu olan astrolojide t-kare olarak adlandırılan bir açı kalıbı oluşumu olacak.

Bütün bunlar ne demek dersek, özellikle ilişkilere yönelik tutum ve davranışlar üzerinde etkisi hissedilecek olan bu açılar, artan özgürlük, bağımsızlık ihtiyacı ile artmış bireyselleşme ihtiyacının taşıdığı gerilimli, isyankar, meydan okuyucu enerjilerin hakimiyetini anlatmakta. Ani kararlar, ani çıkışlar getirebilecek bu açı, güçlü ve derin etkili değişimler taşımakta. Toplumsal olaylar üzerinde de etkisini görecek olduğumuz şekilde, ilişkiler ve kurulu her türlü işbirliği içeren bağlar üzerinde dönüşümsel etkilere meydan verecek olan, gergin, beklenmedik, olay yaratmaya yönelik çalışan enerjilerin aktifliğine işaret etmekte.

Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: