Merkür Yay Burcunda

desktop12

Merkür Yay burcunda
12 Kasım Cumartesi günü Yay burcuna geçen Merkür, 3 Aralık Cumartesi gününe kadar bu burçta kalacak.
Merkür’ün Yay burcunda oluşu, aklın somut ve soyut gerçeklikleri aynı anda kavrayabilen, geniş, çok yönlü, felsefi, filozofik şekilde işleyen zihinsel gücünü gösteren bir nitelik halini alabilir.
Merkür, Yay burcunda merak ve öğrenme isteği taşıyan güdüler ile birlikte, bilgisel ve sosyal alanda genişleme ve gelişme sağlama olanağı verecektir. En temel anlamda analitiksel aklın gezegeni olan Merkür, bu burcun taşıdığı soyut düşünme niteliği doğru entegre olamadığında rasyonel düşünceden uzaklaşan, inançların, dogmatik fikirlerin şekillendirdiği zihinsel bir yapıya dönüşecek olabilir.
Merkür , Yay burcunda olduğu süre içinde Neptün ve Kiron ile sert açı yapıyor olacak. 18 Kasım günü Neptün ile kesinleşecek kare açı, 26 Kasım günü ise Kiron ile kesinleşmiş kare açı içinde olacaklar.
Kayıplara, yanılmalara, yol açabilecek olan bu süreç zihinsel dalgınlık, bulanıklık ve gerçekleri gerçek olmayanlardan ayırt edememenin getireceği sorunlara karşı dikkatli olmak gerektiğini göstermekte. Yanlış yönlendirme, yönlendirilme, iletişimsel alanlarda, ticaret hayatını da içine alan şekilde aldanma ya da aldatmaya yönelik karşılaşılabilecek durumlar, hayal gücünün yanıltıcı bir şekilde mantıksal düşünmeyi etkileyecek boyuta gelebiliyor olması bu dönemin zorlu etkilerinden. Artan sezgisel ve filozofik düşünce becerisi ile derin ve geniş bakış açısı kazanabilmek, yaratıcılık içeren düşünceler, fikirler, kuvvetlenen sanatsal ifadeler ise bu sürecin pozitifsel etkileri olacaklar.
Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: