Neptün retrosu son buluyor

 

4ea43a62788db3ca7e4a22be50ef9cfb

Neptün retrosu son buluyor

Bir kez görünenin arkasındaki görünmeyene doğru yönelttiğinde duygularını, içinde bulunduğun her durumun katı ve kabalığını fark eder olursun. Ve bir kez fark ettiğinde, sihir gibi birşey başlar sende, sıyrıldıkça katı ve kaba olan senden, işte o zaman başlar görünmeyen görünür olmaya.

 

19 Kasım Cumartesi günü retro hareketinin sonlanmasına yönelik durağanlaşacak olan Neptün 21 Kasım Pazartesi günü içinde bulunduğu Balık burcunun 09.14′ derecesinden ileri hareketine başlamış olacak.
5 duyunun ötesinde, maddesel dünyanın dışına uzanıyormuşcasına boyutsuz, kalıpsız, sınırsız manevi olarak anlamlandırılabilecek enerjileri yansıtan Neptün gezegeni, bireysellikten uzak, bütünsele olan inanç ile evrensel sevgi, şefkat, fedakarlık hisleri taşır. Neptün bu duyguların en saf halini idealleştiren gezegendir.
12 Haziran’dan bu yana retro konumda olan Neptün, geçmişe döndüren, geçmişin duygularını su yüzüne çıkartan, geçmişin hayalleri ve hayalkırıklıkları ile yüzleştiren, duygusal hesaplaşmalar içinde kendin ile karşılaşmana olanak veren enerjileri içeren olaylar ve duyguların yoğunluğu ile bir nevi içsele dönüşü anlatan enerjileri taşımaktaydı.

Derinlerde bir yerlerde en fazla arınması gereken yönlerimiz ile bizi karşılaştırmak isteyen Neptün retrosu toplumsal ve kişisel olarak kendi kendimiz ile yüzleşmemize olanak veren enerjileri hayatlarımıza yansıtmakta idi. Yüzleşmiş olduğumuz içsel benliğimiz aslında en saf halini alması gereken en saflaştırmaya yönelik ihtiyacı olan yönlerimizdi.
Neptün’ün taşıdığı ruhsal boyutsallığı, duygusal ilham zenginliği ile hayalgücünün ve sezgilerin yüksek seviyede hassas oluşunun yoğunluğu, aklın bilinçsel boyutu ile uyum göstermekte çeliştiğinde, gerçeklerden koparacak kadar yanıltıcı şekilde, aşırı hayalperest, yanıltıcı, aldanan, aldatıcı, dağıtan, kurban pozisyonuna sokan, zaaflara meylettiren duygulara yol açabilir.

Şimdi Neptün’ün ileri hareketine başlıyor oluşu, İdealize ettiği tüm duygu ve düşüncelerin realize edilmeye yönelik eylem ve arayışlara yönelecek oluşunu, geleceğe yönelik hayallerin kuvvet kazanacağını göstermekte. Geleceğe yönlendirmeden hemen önce bizlerde kendi üzerimize yönlendirdiğimiz bakışlarımız ile olduğumuz ve aslında olmamız gereken hal arasındaki gerçek farkındalığa varmalı, bencilliğin, bireyciliğin uzağında kalan ego ile Neptün retrosunu tamamlamaya doğru yol almalıyız.

Sevgi ile…
Dilâra B. Efeoğlu

2 Replies to “Neptün retrosu son buluyor”

  1. Bir kez görünenin arkasındaki görünmeyene doğru yönelttiğinde duygularını, içinde bulunduğun her durumun katı ve kabalığını fark eder olursun. Ve bir kez fark ettiğinde, sihir gibi bir şey başlar sende, sıyrıldıkça katı ve kaba olan senden, işte o zaman başlar görünmeyen görünür olmaya…
    Çok güzel yüreğinize sağlık…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: