İlişkiler için zor bir süreç olduğunun farkında olmak

 

fc649cdf3b3dcd9792b8ba0ceea27d08

İlişkiler için zor bir süreç olduğunun farkında olmak,

25 Kasım 2016 Cuma günü (14.39) Oğlak burcunda, Venüs – Pluto kavuşum derecesi kesinleşiyor, yine aynı gün (01:02) Jüpiter-Pluto kare açısı kesinleşmiş olacak. İçinde olduğumuz hafta bu açıların etkisi altında, kesinleşen açılar daha sonrasında etkilerini gittikçe yavaşlayacak şekilde sürdürüyor olurlar.
Venüs – Pluto kavuşumu ilişkiler üzerinde beklentilerin, güç, tutku, sahiplenicilik, içeren istek ve arzuların artışı ve bu arzuların, isteklerin ortaya konulacak oluşunun ilişkiler üzerinde oluşturacağı etkilerin artacağını göstermekte. Kişisel istekleri gerçekleştirebilmek adına ısrarcı olmanın, kendi arzularına ulaşma çabası içinde baskı ve zorlama yoluna gidebilecek olabilmenin gücünü taşıyan enerjiler özellikle ilişkiler üzerinde odaklanmış etkileri ifade etmekte. Oğlak burcunda olan Venüs’ün ilişkiler üzerindeki disiplin, kontrol arayışı ve yöneticilik güdüsü ile birleşen Pluton’un güç ve kontrol tutkusu ilişkileri yeniden gözden geçirten, yeni yapılaştırma içine alan ve dönüşümsel etkiler ile karşılaştıran nitelikte yansımalar taşımakta olacak.
Bu kavuşum ile kare açı ilişkisinde olan Jüpiter, Venüs, Pluto kavuşumunun taşıdığı etkileri arttırıyor ve büyütüyor olacak. Uranüs ile de kare açıya doğru gitmekte olan Venüs, isteklerin ve beklentilerin fazlalaşması, elde etmek istenilen şeyler için ısrarcı olmak, sınırları zorlamak, idealize edilmiş değerleri, fikirleri realize etme isteği güdüsü içinde olmak amacı taşıyan şekilde şartların aşırı zorlanıyor olduğu, gerginlik ve kriz ortamları doğurabilir. Olaylar içinde sadece kendi değer anlayışı ile düşünmek ve hareket etmek yerine başkalarının fikir ve görüşlerine karşı biraz daha açık ve biraz daha sabırlı olmak, kontrolü elde tutuyor olmanın ve istekleri elde edebilmenin çok daha güvenli ve olumlu netice verecek çözümü olacaktır.

Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: