Jüpiter-Pluto Kare Açısı

4639e6fdb584cd7b4c4b99f36d0e3ade

Jüpiter-Pluto Kare Açısı
Jüpiter Pluto kare açısı büyük, geniş çaplı ve azımsanamayacak bir gücü ifade eder.
25 Kasım Cuma günü kesinleşecek olan Jüpiter Pluto kare açısının geçtiğimiz Ekim ayı sonları itibari ile hissetmeye başlamış olduğumuz etkilerini içinde bulunduğumuz dönemde artan bir şekilde yaşamaktayız. Aralık ayının ortalarına kadar etkinliğini sürdürecek olan Jüpiter Pluto kare açısı, Jüpiter’in, 5 Şubat Pazar günü retroya girmesi sonrası 30 Mart Perşembe günü tekrar kesinleşmiş dereceye gelecek. 10 Haziran Cumartesi günü ileri hareketine başlayacak olan Jüpiter, Terazi burcunda 4 Ağustos Cuma günü Pluto ile son kare açısını yapmış olacak.
Jüpiter Pluto kare açısı büyük, geniş çaplı ve azımsanamayacak bir gücü ifade eder. Bu varolan gücün, ulu ortada olmanın dışında gizli, saklanmış, açıkça gösterilmeyen bir güç şeklinde olması çok daha güçlü bir ihtimal olacaktır. Derin ve içsel, manevi yönde, inançsal boyutta ve köklenmiş muazzam güçsel bir enerjiyi anlatmaktadır.
Büyük amaçlar ve bu büyük amaçların gerçekleşmesi için gereken gücün varolduğunu gösteren Jüpiter Pluto karesi, yapmak istenilen, elde edilmek istenilen şeyler için oluşturulacak olan yüksek azim, kararlılık, hırs ve yoğun istek ve inancın varlığının göstergesidir. Geçtiğimiz Ekim ayı ortalarından bu yana etkili olan açı gerçekleştirilmek istenilen büyük ve radikal değişiklik isteklerinde artış ile bu değişiklikleri hayata geçirmek üzere aktif, insiyatif sahibi, kararlı, kendi doğrularını ortaya güçlüce koyabilen bir tarzda mücadele etme kuvveti taşımakta.

Gerek kişisel gerek çevresel, toplumsal olaylar üzerinde etkisini, kendine güvende artış, kendi istek ve inançlarında ısrarcılık gösterme, isteklerine ulaşma adına büyük hırs ve tutku ile hareket ediyor olma, güçlü amaç duygusu ve amaçları gerçekleştirmek adına baskı, zorlama, yıkıcılık, şiddet içeren acımasızlık halinde duygu kayıplarına kadar gidebilen durumlar ile gösterebilecek olan Jüpiter Pluto açısı, bir yönüylede bilincin en derin noktalarına kadar inen ve orada varolan zihinsel bilincin modelini ortaya koyan enerjileri yansıtmakta.
Fikirsel, inançsal, düşüncesel ya da idealler ile şekillenmiş güçlü oluşumları harekete geçiren bu açı, kişinin hayatında yaratmak istediği yeni bir oluşumun ya da içsel olarak kendi benliğinde gerçekleşmekte olan yeni bir oluşumun güçlü dönüşümsel etkilerini harekete geçirecektir.
Jüpiter, ülkemiz haritasının 4. evinden, Pluto ise 7. evi üzerinden transfer yapmakta. 4. ev, toprak, topraktan gelen değerler, doğal kaynaklar, inşaat ve emlak sektörü ve ülke yönetimine muhalefet olan parti(leri) ifade eder. 7. ev ise diğer ülkeler ile olan uluslararası ticari ve siyasi ilişkiler, rekabetler, savaş ve karşılıklı yapılan anlaşmaları ifade eder.
Uluslararası ilişkilerde karşılıklı güçlü beklentiler içinde olma, liderlik göstermek, genişleme, yayılma ve büyüme arzusu içinde olma etkileri içeren açı, inşaat ve emlak sektörünün ülke içinde artan önemi ve topraktan gelen maddesel bir kaynak halini alan bu sektörün kontrolsüzce büyüme peşinde oluşunuda işaret etmekte.

Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: