7 Aralık Çarşamba, Kova Burcuna geçen Venüs nasıl etkiler taşıyor olacak,

a14450e527e57c7e1f25a26c0d71680b

Venüs, Kova burcunda geniş arkadaş çevresi içerisinde olmaktan hoşlanan, ortak amaç ve fikir ile oluşturulmuş sosyal ve grupsal birlikteliklere önem veren, arkadaşlık duygusunu ön planda tutan bir yapıyı ifade eder. Kalabalık arkadaş çevresine sahip olmak, yeni dostlar edinmek, kültür, sanat ve bilimsel konuların ortak zevk alanı olduğu gruplar içinde bulunmak ve yapılan grupsal faaliyetler Venüs’ün, Kova burcunda taşıdığı değer anlayışını gösterirler. İlişkilerinde bağımsızlığına ihtiyaç duyan bu birleşim, yenilikçi ve gelişimci değer anlayışı ile sosyal çevreler içerisinde kendini çok daha rahat ve özgür hissedecektir.

7 Aralık Çarşamba günü, Venüs’ün Kova burcuna geçişi, yeni grupsal aktivitelere katılıyor olmak, sosyal ve toplumsal amaçlar ile oluşturulmuş faaliyet alanları içinde bulunmak, kendine özgü olan sanatsal, düşüncesel, fikirsel yetenekleri içeren çalışmalarda bulunmak için oldukça uygun enerjiler taşıyan bir dönemi göstermekte. Süreç, ortak fikir ve ortak ilgi alanı içinde olunan grup, arkadaş ve sosyal çevre içinde olmaya ve toplumsal birlik içinde bulunmaya ait ihtiyacı artıracaktır.

Venüs, Kova burcunda olan 27 günlük yolculuğu süresinde, Terazi burcunda olan Jüpiter ile uyumlu açı yapıyor olacak. İlişkiler üzerinde uyum, uzlaşma, işbirliği, adaletli olma etkisini taşıyacak olan bu açı, ortaklaşa yapılan işleri, grupsal aktiviteleri, sosyal ve toplumsal konularda birlik olma duygusunu ve inancını arttırır nitelikler taşımakta.

Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: