14 Aralık 2016 İkizler Burcunda Dolunay

 

moonsilhouettesseq6001

14 Aralık 2016 Çarşamba (03.05) İkizler burcunun 22. derecesinde Dolunay gerçekleşiyor olacak.

Dolunay anında Ay, ikizler burcunda ve Dolunay haritasında kişisel bir gezegen olarak tek yarım kürede tek başına yerleşimde. Haritada Ay’ın ifade ettiği konuları ön plana çıkaran bu konum, Dolunay enerjisinin oldukça yoğun ve duygusal olarak tetikleyici olacağını göstermekte. Aynı zamanda Dolunay anında gökyüzünde oldukça fazla sayıda açısal kalıp oluşmuş olacak. Tüm bunlar Dolunay enerjisinin etkili ve dikkat çekici nitelikler taşıyacağını düşündürmekte.

Geçtiğimiz 29 Kasım Salı günü Yay burcunun 7. derecesinde gerçekleşmiş olan Yeniay enerjiisinin taşıdığı artan kendine güven duygusu, yeni başlangıçlar yapmaya gönüllü olmak, yeni projelere karşı duyulan heves ve geleceğe yönelmiş iyimser ve hevesli yapı yerini aklın ve mantığın, sorumluluk ve görev bilincinin gerçekçi bakış açısına bırakıyor olacak. Gerçekleştirilmek istenilen projeler için kendine güven, sabırsızlık ve heyecan duygusu kaybedilmeyecek olsa da bir nevi içinde bulunulan şartların akıl süzgeçinden geçirileceği, duygusal yaklaşımların yerini akılsal yaklaşımlara bırakacağı görülmekte.
Dolunay haritanın 9. evinde gerçekleşmekte. Bilmenin, öğrenmenin önemli hale geleceği Dolunay enerjisi ile, zihinsel faaliyetlerin artışı, ufkunu genişletmeye yönelik istekler, farklı kültürlere duyulan ilgi ve merak, yabancı ülkelere oluşabilecek seyahat, inanç ve felsefi düşünce yapısında meydana gelecek değişimlerde artış ön plana çıkabilecek konular olacaktır. Ay’ın dispozitörü (yönetici gezegeni) Merkür ve Merkür Oğlak burcunda. Dolunay geleceğe odaklanmış düşüncelerin, planların gerçekleştirilebilmesi için güçlü bir mücadele ve gayret duygusu taşıyor. Güneş ile kavuşum yapan Satürn, haritanın en güçlü gezegenlerinden, Jüpiter ve Mars ile destekleyici açılar içinde. Bu sergilenecek mücadelenin, gayretin gerektiğinde karşılıklı uyum ve anlaşma sağlama yolunu tutan bir doğada olacağını da göstermekte. Dolunay enerjisi ile birlikte, içinde olduğumuz süreci bir nevi farkındalık zamanına çevirebilir, yapmak istediklerimiz, amaçlarımız, duygusal isteklerimiz, diğer kişiler ile olan ilişkilerimiz üzerine çevirecek olduğumuz objektif bir bakış açısı ile özellikle bu dönem içinde Dolunay’ın haritalarımızda denk geldiği evlerin konuları dahilinde düşünce ve zihin yapımız üzerinde oluşabilecek değişimleri fark edebiliriz.
Dolunay anında Terazi burcu yükselmekte ve haritanın yükselen aksında yerleşmiş olan Jüpiter, 9. evde Ay ile uyumlu açı, Uranüs ile karşıt açı yapmakta. Düşünce ve inanç özgürlüğü arayışı içinde olmak, kendi fikir ve düşüncelerini gerçekleştirebilir olmaya yönelik davranış ve tutumlar, bağımsızlık arayışı etkileri taşıyan Jüpiter, Uranüs karşıtlığına Ay’ın uyumlu açıları var. Elde edilmek istenilen gelişmeler için, yenilik ve değişime ihtiyaç hissedilen yerlerde gerekli olan değişimi akıl, bilgi ve sabır ile sağlamaya yönelebiliyor olmak pozitif sonuçlar yaratacaktır.
Türkiye haritası üzerinde baktığımızda Dolunay haritanın 12. evinde gerçekleşmekte. Gizli yapılanmalar, gizli örgütler, zorlu koşullar, kontrol edilemeyen olaylar bu evin konusu. Ülkemiz haritasının 6. evinde Satürn ile kavuşum yapan Güneş, ordu, asker, güvenlik kuruluşlarını içine alan konularda meydana gelebilecek olan artan sorumluluk ve görevi ifade etmekte. 20 derece Balık burcunda transfer eden Kiron haritanın 10. evi üzerinde. Bu alanlar içinde oluşabilecek kontrol edilmekte zorlanılan her hangi bir durumun iktidar ve lider konumunda olan kurumları oldukça zedeleyecek olaylara yol açabilecek olması muhtemel. Dolunay’ın dispozitörü olan gezegen Merkür, ülkemiz haritasının 7. evinde, Pluto ile kavuşumda. Diğer ülkeler ile olan ilişkilerde gerek ticari ilişkiler gerek ortaklaşa yürütülen anlaşmalar açısından dikkat çeken bir dönemde olduğumuzu göstermekte. 9. evde Kova burcunda transfer eden Mars, uluslararası ilişkilerde varolacak olan mücadeleci ve geleceğe yönelik planların ortaya konulma mücadelesinin verildiği bir dönemi işaret etmekte.

Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: