Mars, Balık burcunda, 19 Aralık 2016

0ec38fa8bb357599803560a5b502a60b

19 Aralık Pazartesi günü Mars Balık burcuna geçiş yapacak; Bir istek halini alan dürtüler, Mars’ın aktif ve eylemsel nitelikli davranış biçimi ile elde edilmeye çalışılacaktır.

Balık burcunun en temel güdüsü tamamlanma güdüsüdür. İçsel olarak bildiği bir son döngünün içinde bilinçli ya da bilinçsiz olarak sonlanmak, tamamlanmak, bir olmak, bütünleşmek güdülerini taşır Balık burcu. Bu güdülerin getirisi olan yoğun ve taşkın duygular Balık burcunun duygusal, sezgisel, empatik, fedakâr, hayalperest, heplik ve bütünlük anlayışını doruğa çıkarır. Şimdi bu burca geçmeye hazırlanan Mars, Balık burcunda hareket ettiği müddetçe bu burcun taşıdığı nitelikselliklere hizmet edercesine çalışacak ve yine bu burcun temel özelliklerini Mars’a özgü prensipler ile ortaya koyacaktır. Mars hayatta kalma güdüsünün en temel gezegeni olarak, kişinin varoluş amacını gerçekleştirebilmesi için gereken enerjiyi taşıyan, barındıran gezegendir. Balık burcunda hareket eden Mars duyguların yönetiminde hareket etmeye yönelecek, ideallerin, hayallerin gerçekleştirebilir olması dürtüsünü taşıyacaktır.
Bir istek halini alan dürtüler, Mars’ın aktif ve eylemsel nitelikli davranış biçimi ile elde edilmeye çalışılacaktır. Yüksek bir maneviyatla bağlanılan amaçlar için gösterilecek olan mücadele, bütünselin hayrına olduğu fikri ile harekete geçen davranışlar, kendinden daha büyük görülen bir nedene kendini adıyor olmak Mars’ın Balık burcunda yansıttığı enerjiler olur. Mars, Balık burcunda gerçeklerden uzaklaşan, gerçekleşmesi mümkün olmayan, soyut kavramlar peşine düşen, kendini bağlamış olduğu içsel bir amaç için fedakarlık, özveri ve hatta kurban rolü üstlenmeye kadar kapsayan bir ruh halini alabilir.
Mars içinde bulunduğumuz Aralık ayının son haftası Neptün ve Güney Ay Düğümü ile kavuşum açısı yapıyor olacak. ideallerin, manevi yönü kuvvetli isteklerin ve hayallerin gerçekleştirilmesi için mücadele etmek anlamı taşıyan bu kavuşum, olaylar üzerinde sağlıklı bir düşünme içermeyen türden davranışların getirebilecek olduğu kayıpları, yanılgıları, karmaşıklık ve belirsizlik etkisi taşıyan olaylarında göstergesi olabilir. Ülkemiz haritasının 9. evi üzerinde transfer eden Mars’ın havacılık, gemicilik, deniz aşırı ülkeler, deniz aşırı seyahatler üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilere karşı dikkatli olmakta fayda var. Ülkenin göçmen sorunu, mülteci sorununuda gündeme getirebilecek olan transfer aynı zamanda yüksek eğitim kurumları, haber ve medya kuruluşları, hukuksal içerikli kurumlar dahilinde dinsel, inançsal kökenli sebepler ile ortaya çıkabilecek, kayıplar getirebilecek gerilim ve stress yüklü enerjilere işaret etmekte. Mars’ın Balık burcunda yolculuğu, Koç burcuna geçiş yapacağı 28 Ocak gününe kadar sürecek.

Dilâra B. Efeoğlu

One Reply to “Mars, Balık burcunda, 19 Aralık 2016”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: