18 Aralık – 31 Aralık 2016, yılın son günlerinde gökyüzünde neler oluyor;

529dba7fc19009496df6d6a57d9b5012

18 Aralık – 31 Aralık 2016, yılın son günlerinde gökyüzünde neler oluyor;

Jüpiter – Uranüs karşıtlığının etkisini yaşamaya başladığımız içinde bulunduğumuz bugünlerde iki gezegenin tam karşıtlığı 26 Aralık Pazartesi günü kesinleşmiş dereceye gelecek.
Ay’ın balzamik fazında olduğu (25 – 29 Aralık) bir dönemde gerçekleşen karşıtlık, gökyüzünde oluşan diğer açılar ve burç yerleşimleri ile birlikte gergin ve zorlu bir süreç içinde olacağımızı göstermekte.
Jüpiter – Uranüs karşıtlığı, kendi özgünlüğünü taşıyan inançların, ideallerin, ilkelerinin, özgürlüğünü arayan bir profili ifade eder. Jüpiter – Uranüs karşıt açısının yansıttığı enerjiler sıradışı fikirleri, sıradışı inançları yada sıra dışı ideallere sahip olmayı gösterir. Ve bu idealler ile oluşturulmuş olunan bakış açısını özgürce ortaya koyuyor olmanın güdüsünü taşır. Özgürlük ve bağımsızlık arayışının aşırı noktalara gelebileceğini gösteren bu etkileşim içinde fikir ve inançların gerçekleştirilir olmasına yönelik kendini gösteren olaylar, öngörülemez, ani, düzene karşı meydan okuyucu, yıkıcı ve kaos ortamı yaratacak şekilde gelişecektir. İçinde bulunduğumuz günler bu türden enerjileri barındırmakta. Çevremizde ve toplumda gelişen olaylara baktığımızda bu etkileri okuyabilmek çok mümkün. Jüpiter – Uranüs karşıtlığının etkisi içinde iken eyleme geçme güdümüzün yönetici gezegeni Mars, Balık burcundan geçişini yapmakta. Mars’ın Balık burcunda ne tür etkiler yarattığını yazmış olduğum bir önceki yazımda daha ayrıntılı belirttiğim gibi, ( https://dilarabasarefeoglu.com/2016/12/17/mars-balik-burcunda-19-aralik-2016/ ), Balık burcunda hareket eden Mars duyguların yönetiminde hareket etmeye yönelecek, ideallerin, hayallerin gerçekleştirebilir olması dürtüsünü taşıyacaktır. Böylelikle Jüpiter – Uranüs karşıtlığının getirisi olan değişim yaratma, değişim getirme arayışının sağlanabilmesi için ortaya konulacak olan fiziksel enerji gerçeklerden uzaklaşan, gerçekleşmesi mümkün olmayan, soyut kavramlar peşine düşen, kendini bağlamış olduğu içsel bir amaç için fedakarlık, özveri ve hatta kurban ya da kahraman rolü üstlenmeye kadar kapsayan bir ruh halini alacaktır. Mars’ın bulunduğu derecede Güney Ay Düğümü ve Neptün ile yapmakta olduğu kavuşum bahsetmiş olduğumuz bu ruh halini artıran, olumsuz yönde neticeler yaratacak olan atılımlar içine düşüren etkileri göstermekte. Türkiye natal haritasının 9. evinde gerçekleşiyor oluşu, inançsal konular, dini kurumlar, yüksek eğitim kurumları, uluslararası ilişkiler, deniz aşırı seyahatler üzerinde etkisini en çok göreceğimizi düşündürmekte.
Pluto ile kavuşum açısı içinde olan Merkür, 18 Aralık günü itibari ile retro öncesi durağan sürecine girdi. 20 Aralık günü geri hareketine başlayacak olan Merkür, Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un Ankara’da silahlı saldırıya uğradığında ( 19.12.2016)’ da durağan derecesinde idi. Durağan derecenin, Türkiye natal haritasının 7. ev üzerinde gerçekleşen Merkür, Pluto kavuşumunun göstergesi olan dış ülkeler ile ilişkilerde oluşabilecek krizlere işaret ettiği görünmekteydi.
29 Aralık Perşembe günü Oğlak burcunun 7. derecesinde bir Yeniay gerçekleşiyor olacak. Yeniay derecesinin Facies sabit yıldızı ile olan kavuşum derecesi dikkat çekici, Facies sabit yıldızı, kötücül etkiler barındırdığı yönde tanımlanan bir yıldızdır, gözler, görme sorunları ile bağlantılı olacağı gibi, yüksek motivasyon, hırs, acımasızlık, zalimlik etkileri, şiddete başvurma, şiddete maruz kalmayı da simgeleyen bir yıldızdır. (Bernadette Brady). Yeniay , ülkemiz natal haritasının 7. evi üzerinde gerçekleşecek . Natal 4. evde ki Mars’ı tetikleyecek olan Yeniay derecesi, ülkenin vatanperverlik duygularına vurgu yapan, harekete, savunmaya geçiren mücadele anlayışı getiren etkilere işaret etmekte.

Dilâra B. Efeoğlu

One Reply to “18 Aralık – 31 Aralık 2016, yılın son günlerinde gökyüzünde neler oluyor;”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: