29 Aralık Perşembe günü (9:53) Oğlak Burcunda Yeniay

83a0619ac49c1c3070b2cc05f5f90b0a

Yeni yıla, Yeniay’ın taşıdığı enerjiler ile giriyor olacağız. Pluto’nun güç peşinde olma tutkusu,  Jüpiter – Uranüs’ün bağımsızlık, özgürlük arayışı Yeniay’a şeklini veren…

Güçlü hedefler ve güçlü bir hedefe odaklanma enerjisi taşıyan Yeniay, hedeflenen amaçların gerçekleştirilmesi adına yüksek bir motivasyon, hırs ve azim gücünü göstermekte. Kararlı, cesaret sahibi ve kontrolü ele geçirme yanlısı olmak bu Yeniayın taşıdığı enerji yansımaları ve yansıyan enerjiler gelişecek olan hareketlerin nitelikleri hakkında bilgi verici. Planlanmış, düzenlenmiş, başarıya, sonuca odaklanmış işlerin peşinde olmak, varmak istenilen hedefe yönelik güç, azim ve çalışkanlığı ortaya koyuyor olmak Yeniay ile birlikte ortak güdüler halini alacak.
Oğlak burcunda gerçekleşen Yeniay derecesi Merkür ve Pluto ile kavuşum içerisinde. Pluto’nun güç arama tutkusu Yeniay’ı şekillendiren önemli bir birleşim. Güç , kontrol, hırs, azim, cesaret ve sonuç peşinde olmak, yeni yapılanmalara, yeni oluşumlara doğru gidilebilecek olunacağının işaretçisi.
Yeniay derecesi ile kavuşum yapan Merkür retro hareketini sürdürmekte. Merkür’ün retro konumu Yeniayın taşıdığı enerjilerin yoğunluğu ile olaylar üzerinde yanlış kararlar vermek, yanlış plan ve projelerin içine girmek sorunlarını getirebilir. Bu dönem içinde verilecek yeni kararlar, yeni atılımlar, girişimler, Merkür retrosu sonrasında rafa kaldırılan projeler halini alabilir. Fakat en olumlu anlamda şunu da unutmamak lazım, Merkür retro olduğu konumda iken gerçekleşen güçlü bir Yeniay enerjisi, geçmişte kalmış, çözüme ulaştırması hep ertelenen, sonuca ulaştırma adına girişimlerde bulunma fırsatı yakalanamamış amaçlar, hedefler için oldukça uygun bir zaman dilimi içinde olduğumuza da işaret etmekte. Tüm bunları gözününe alarak karar vermek, seçim yapmak, potansiyelimizi bu yönde kullanmak olumlu sonuçlar yakalıyor olmamızı sağlayacaktır.
Gökyüzünde Balık burcunda Mars, Neptün, Güney Ay Düğümü kavuşumu var ve Yeniay derecesinin dispozitörü Satürn, bulunduğu dereceden Kiron ile kare açı yapmakta. Eylem ve hareketlerimizde gerçeklerden kopmuyor olmak, boyumuzu aşan işlerin altına girmemek, yanılgılara karşı dikkatli olmak, başarı kazanmak uğruna yanlış, yıkıcı, şiddetsel yöntemleri seçmiyor olmak önemli. Sonrasında sorun yaratacak, uzun vadeli sorumluluklarına hazır olunmayan, duygusal sebeplerin yoğunluğu ile başlatılan her türlü girişim açısından iyi düşünerek karar vermek olumsuz neticelerden koruyacaktır. Yeniay gerçekçi, ayağı sağlam yere basan, dispiline olabilen her türlü amaç ve girişim için destekler nitelikte.
Yeniay haritasında Jüpiter – Uranüs’ün karşıtlığı, Venüs ve Satürn’den destekleyici açılar almakta. Amaçlar, amaçları ortaya koyma, görüş ve fikirlerde bağımsızlık arayışı dürtüleri ile birlikte büyüyüyen bir Yeniay olacağı görülmekte. Kendi görüş ve fikirleri ortaya koyma ve gerçekleştirme özgürlüğü arayışını ifade eden karşıtlık, diğer kişiler ile birlikte hareket edebiliyor olmayı , işbirliklerine yakın olmayı, yapıcı ve yenilikçi düşüncelere açık olmayı sağlıyor olabilmenin elde edilecek sonuçlar için kolaylaştırıcı unsurlar olduğunu göstermekte.
Ülkemiz haritası üzerinde baktığımızda, natal 7. evi üzerine düştüğünü görmekteyiz. Yeniay derecesi diğer ülkeler ile olan ilişkiler üzerine uzun vadeli düşünülmüş, gerçekçi, kontrollü ve geleceğe odaklanmış durumlar içinde olma gerekliliğine işaret etmekte. Yeniay’ın Pluto ile kavuşumu, diğer ülkeler ile güçlü ilişkiler kurma, ortak hedefler belirliyor olma durumlarını göstermekle birlikte, ilişkilerde oluşabilecek güç arayışı, rekabet ortamlarını da göstermekte. Ordu ve güvenlik güçlerimizin ağır sorumluluk aldığı zamanlar içinde olduğumuzu, mücadele, savunma hatta savaş halini ifade eden göstergeleri içinde bulunduğumuz gündeme göre düşündüğümüzde, vatan bütünlüğü, toprak, sınır güvenliği ile ilgili konular da yaşanabilecek muhtemel askeri hareketlenmeleri düşündürmekte. Ulaşım yolları ve araçları, hava, kara , deniz ulaşımı açısından kazalara, olumsuz, üzücü gelişmelere karşı oldukça dikkatli olmakta fayda var.

Sevgi ile…
Dilâra Başar Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: