Venüs, Balık Burcunda

65cdc891e0ddbbf48dba0d688f67caf1

Venüs Balık burcunda,

Aşk’ın aşkın hali…

Her sevgi kendine göre bir anlayış taşır. Neyi severiz, nasıl severiz, neye değer veririz, nasıl değer veririz ve nasıl değer buluruz. Tüm bu nitelikleri ifade eden gezegen olan Venüs gökyüzünde Balık burcunda olan yolculuğuna başlamakta.
Sevgi ve değer anlayışının, ayrışımsız, bütünsele dönük, her şeyin üstünde tutulduğu ve tüm her şeyi kapsayan boyutunu ifade eder Venüs, Balık burcunda iken. Duygular yoğunluğun, şefkat, merhamet ve affediciliğin güdüleri ile derin ve sonsuz mânevi hislerin kuvveti ile dolar.
Venüs bu burçta iken sevgi ilâhileşir, görünmeyeni sevmek ile ilişkilenir. Kişinin kendinden daha üstün tuttuğuna ve sonsuzluk inancına olan teslimiyeti demektir. Ruhun bilinçdışından almakta olduğu ve bütünleşmeye, bir olmaya yönelik arzular duyduğu, sonsuzluk ile bağlar kurması demektir. Venüs bu burçta aşkınlık anlayışını buralarda taşır. Hayalgücü ve sezgilerin varlığının kuvveti, baskın ve gelişmiş inançlar ile ilâhi olanın, yaratıcının özünde olan yüce duyguların ruhsal boyutuna karşı aşk taşır.

3 Ocak Salı günü Balık burcuna geçiş yapacak olan Venüs bu burçta bir ay süresince yolculuğunu sürdürüyor olacak. Balık burcunda hareketi süresince Venüs, Güney Ay Düğümü, Neptün, Mars ve Kiron ile kavuşum derecesi sınırları içinde olacaklar.
İdealleştirilmiş ruhsal ve yüksek manevi değerler güdüsü ile hareket ediyor olmayı getirebilecek olan bu konumsal yerleşimler, evrensel sevgiyi duyumsayabilme, ruhsal boyuta uzanan sevgi, fedakârlık ve teslimiyet hislerini deneyimleyebilme enerjileri taşımakta. Ruhlarımıza dokunan mistik bir güç ile kendi değer yargılarımızı gözden geçirmeli, ruhlarımızı sevginin başka bir boyutunu edinebilmesi yönünde bilinç hali ile açık tutmalıyız. Geçmişin yaralarını sarmak, uyum ve ahenk yakalamak, yardımlaşma ve birlik duygusu içinde olmak adına değerlendirilebileceğimiz güzel bir zaman dilimi.
Yönsüzlük, bilinçsizlik hali ve iradesizlik içine düşüyor olabilmek bu birleşimlerin gölge yönü olarak çalışacak olabilir. Çevremizde ve toplumsal gelişen olaylarda bu soyut ve yanıltıcı şekilde kutsal edinilmiş amaçlar için hareket etme anlayışı taşıyan olayların çoğalacağı bir dönemin içinde de olabiliriz. Bu duygular ile hareket eden, kahraman, kurtarıcı rolüne bürünen, kurban olma durumuna düşen kişiler ya da olayların içeriği bir profil ile karşılaşmak mümkün. İlişkilerin, ilişkilere bakış açısının, değer yargılarının belirsizlik, bulanıklık ve karmaşıklık içine düşmesine karşı uyanık olmak önem taşımakta.

Her birimizin sevgiyi onu taşımak kadar asıl aktarmakla değer bulduğunu, çoğaldığını hatırlaması ve unutmaması en güzeli olur.

Sevgi ile…
Dilâra B.Efeoğlu

One Reply to “Venüs, Balık Burcunda”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: