Mars, Satürn döngüsünde kare açı fazı,

16106035_10154962691654337_3083481541906118253_n

Mars, Satürn döngüsünde kare açı fazı,

24 ağustos 2016 günü Yay burcunda kavuşum yapan gezegen ikilisi yeni bir döngü başlatıyor oldular. İstekleri elde etme güdüsünün ve bunun için kişinin kendini nasıl, nerede ve ne şekilde ortaya koyar olduğunun ifadesi olan gezegen Mars ile, somutlaştırılmış sonuç ve başarı sağlama güdüsünü ifade eden gezegen Satürn arasında başlayan döngü, bu güdüler altında oluşan durumlar ile karşılaşma olasılığını taşımakta.
Bu ikilinin kavuşum açısının ifade ettiği, hedefe odaklanma konsantrasyonu, kararlılık, mücadele, savunma, irade gücü, kontrol edilebilir ve dayanıklılık taşıyan fiziksel enerji, derinleştirilmiş çaba, arzular, azim anlayışı taşıyan etkileri ile, 19 Ocak Perşembe günü kesinleşecek olan döngünün ilk kare açısı, Mars ve Satürn’ün kavuşumun taşıdığı bu dürtülerin aktif, dışa yansıyan, gerilim, çatışma ve mücadele getiren enerjileri ile çarpışacağımızı göstermekte.
Satürn’ün kare açısına girmiş olan Mars, kendine özgü aktif, atılgan, eyleme dönük yönünü disipline etmek, kontrolü altına almak, amaca yönlendirmek, sınırlandırmak isteyen Satürn ile çatışmakta. Satürn’ün paradigmayı koruma güdüsü Mars’ın üzerinde baskılayıcı olmakla birlikte, bu gezegenin taşıdığı mücadele, eylem, elde etme güdüsünün yönünü ve şeklini belirleyici olacaktır.
Mars, Satürn kavuşumunun kontrollü ve denetim altında tutulabilen fiziksel enerjisi burada kontrol edilmekten uzak, ani ve patlayıcı şekle dönüşecek bir hal alabilir. Hedeflerin, arzuların gerçekleştirilebilir olması adına girilecek mücadele sert, saldırgan, şiddet içeren eylemlere dönüşebilecektir.
Transit Mars, ülkemiz natal haritasının 10. evi üzerinde Balık burcunda. Transit Satürn ise Yay burcunda ve natal haritanın 6. evi üzerinde hareket etmekte. Ülke için hükümet, iktidar, yönetici ve lider konumlu kişileri ifade eden ev olan 10. ev üzerinden, kamusal alan çalışanları, toplumun sağlık sorunları, hastalıklar, ordu teşkilatı, polis tüm güvenlik birimlerini ifade eden 6. ev üzerinde oluşan Satürn karesi, bu alanlara ait konular dahilinde gerçekleşebilecek olan gerilim, mücadele, aktiflik taşıyabilecek olaylara işaret etmekte.
24 Ağustos 2016 günü gerçekleşen, bir başlangıç döngüsü yaratan kavuşum ülke natal haritasının 6. evi üzerinde oluşmuştu. Şimdi oluşmakta olan kare açı 6. ve 10. ev alanlarını içine alır şeklinde dışa dönük, olay bazında gerçekleşebilecek gelişmelerini yansıtacak enerjiler içermekte olacak.

“Mars-Satürn olumsuz açıları asker ve devlet yöneticileri arasında streslerin yaşandığı bir dönemdir. Hükümet ve yöneticiler içinde olumsuz bir yerleşimdir. İsyanlar, yangınlar, hastalıklarla ilişkilendirilir. (Öner DÖŞER, Dünya Astrolojisi Türkiye)”

sfpage
16 Eylül 2016 günü balık burcunun 240 19′ derecesinde, Ülke yöneticileri, iktidar, yönetime muhalefet kurumlar, ülkenin hukuksal konuları, dinsel konular, komşu ülkeler, habercilik ve ulaşım alanlarını üzerinde bir Ay tutulması gerçekleşmişti. Tutulma anında Güneş, Ay karşıtlığına kare açı yaparak apeks noktası olan Mars, tutulma derecesine ilerleyerek şimdi burada tutulma etkilerini aktif hale getirmekte.

29 Mayıs 2017’de karşıt açıya gelecek olan bu iki gezegen, 11 Ekim 2017 günü döngünün kapanan kare konumunu alacak ve 2 Nisan 2018 günü kavuşum açısı ile bu döngünün bitişi ve yeni bir döngü içerisine girecekler.

Dilâra B. Efeoğlu

Fotoğraflarda; Türkiye kuruluş haritası üzerinde 19 Ocak Perşembe günü transfer haritası, diğerinde yine en içte ülkemiz natal haritası, orta kısımda 16 Eylül 2016 Ay tutulma anı haritası ve en dışta 19 Ocak Perşembe günü transit haritası görülmekte.

One Reply to “Mars, Satürn döngüsünde kare açı fazı,”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: