Venüs, Koç Burcunda

Venüs Koç Burcunda

Koç burcu kapıyı çalandır, hedefi varolmaktır.

3 Şubat Cuma günü Venüs Koç burcunda yolculuğuna başlıyor. Venüs’ün Koç burcundaki yerleşimi bu burcun en kuvvetli güdülerinden biri olan dürtüselliğini ön plana çıkarır. Venüs’ün sevme, sevilme, değer anlayışı, diğer kişiler ile bağlar kurma ihtiyacına ait nitelikselliği Koç burcunun sabırsız, iddiacı, aceleci, cesur yapısının renkleri ile şekil bulur. Venüs, bu burçta iken bir Boğa ya da Terazi burcunda olduğu kadar sabrı, yumuşaklığı, sadıklığı, uzlaşmacı ruhu bulamayacak onun yerine aceleci, atak, gelir geçer hevesli bir ruhun yansımalarını taşıyor olacaktır.

Koç burcu kapıyı çalandır hatta Koç burcu kapıyı çalan değil bir Koç boynuzları misali ile kapıyı kendisi açandır. Bu Venüs ile birlikte ilişkiyi başlatan kişiyi ifade eder. Koç burcunda Venüs, ilişkilere hareket katan, enerjik, talepkâr yönünü güçlendirir. Taşıdığı direkt ve çocuksu maceraperestliği Venüs’ün bu burçta yansıttığı ilişkiler modelini en çok çizen güdüleri hakkında ip ucu vericidir.

Venüs ve Mars, bu iki gezegende gökyüzünde koç burcu yerleşimindeler, Venüs, Mars ile kavuşum açısına doğru ilerliyor olsa da 3 Mart günü gireceği retro hareketinden dolayı birbirinden uzaklaşmaya başlayacak olan ikili kesinleşmiş kavuşum derecesine ancak 5 Ekim günü varacaklar.

Mars’ın yöneticisi olduğu Koç burcunda hareket eden bu iki gezegenin ortak enerjisi, insiyatif alma, kendini, isteklerini açıkça ortaya koyma, istekler ve arzular için mücadele etme, korkusuz, gözü kara girişimlere açık olma güdüleri taşıyacaktır. Ne Venüs ne Mars Koç burcunda onay peşinde olmayacak, Venüs’ün cüretkâr ve öncelikli istekleri, Mars’ın güçlü ve meydan okuyucu güdüleri ile sağlanır olacaktır.

Dilâra B. Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: