Jüpiter Gerilemesi (retrosu)

05e43528c893f3e3d50c9f8fc831887a
Büyümenin, genişlemenin, gelişmenin olduğu her yerde Jüpiter güdüsü vardır. Jüpiter’in taşıdığı dürtü genişlemek, ilerlemek, yayılmak, enginleşmek ister. Dokunduğu her yere bu etkileri taşıyan Jüpiter bu yüzden umut, iyimserlik, şans, bolluk taşıyan gezegen olarak yansır.
Şimdi 5 Şubat Pazar günü retro (gerileme) sürecine girecek olan Jüpiter bir nevi kendi içimize dönmemiz gereken , kendimize, hayatımıza bakmamız, yeni beklentiler, yeni anlamlar, yeni gelişmelere yönelmeden önce varolanı hazmetmiş olmanın, kazanılmış değerler ile bütünleşebilmiş olmanın muhasebesini iyi yapmış olmamız gereken bir zaman dilimini göstermekte. Kendimize ve çevremizde gelişen olaylara dikkatli bir bakış açısı ile baktığımızda bize bu enerjileri hazırlayan yansımalar ile karşılaşacak olacağımızı görebiliriz.
Jüpiter retro süreci idealleştirilmiş fikirlerin, inanç ve amaçların baskın bir şekilde yüzeye çıkıyor oluşunu getirebilir. Kendimizi ve etrafımızda gelişen olayları kapalı, tutucu, fanatiksel eğilimlere açık bulabiliriz. Böyle olmak yerine içimize dönebilir, manevi duygularımız ile yüzleşebilir, idealize etmiş olduğumuz fikir ve görüşlerimizi, adaletli olma, başkalarınında haklarını teslim ediyor olma adına sorgulayabilir, kendi ahlak ve yargı anlayışlarımızı bu yönden de değerlendirebilir ve güçlendirebiliriz.
Gelişmenin anahtarını elinde tutan Jüpiter, hem ruhsal anlamda hem dünyasal anlamda genişleme vaad eder. İçinde bulunacağımız 126 günlük Jüpiter retro dönemini içsel bir yargılama sürecine çevirebiliyor olmak Jüpiter’in taşıdığı ve herbirimizin hayatında yer alan bolluk, zenginlik, iyimserlik, başarı ve güven duygusunu çok daha net ve çok daha anlamlı şekilde hissediyor olmamızı sağlayacaktır.

Dilâra B. Efeoğlu

One Reply to “Jüpiter Gerilemesi (retrosu)”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: